Події
Адвокаційний візит до Брюсселя: “Нова Європа” в європейських інституціях
11 листопада 2022, 10:19

Аналітикиня Центру «Нова Європа» Маріанна Фахурдінова у складі української делегації парламентарів, урядовців та аналітиків взяла участь у дводенному адвокаційному візиті до європейських інституцій, який відбувся з 10 по 11 листопада 2022 року. Візит організували “Фонд Східна Європа” (Київ) та Zentrum Liberale Moderne (Берлін). 

У перший день візиту делегація провела зустрічі в Європейському парламенті (з депутатами з Латвії, Польщі, Німеччини, Литви та Румунії), Європейській Комісії (з Катаріною Матерновою), а також зустрічі з представниками брюссельських аналітичних центрів та послом України в ЄС.

Основні теми, які просувала делегація:

  • Інтеграція України в ЄС (виконання Україною 7 єврореформ, уникнення Україною західнобалканської пастки та пастки внутрішньої реформи ЄС);
  • Конфіскація заморожених російських активів;
  • Urgent recovery – допомога Україні, щоби пережити зиму.

Крім того, учасники делегації порушували питання продовження надання Україні зброї через European Peace Facility, а також створення спеціального трибуналу для розслідування злочинів Росії.

У другий день візиту делегація провела низку зустрічей в Європейській службі зовнішніх справ (EEAS), де звірили годинники з партнерами, а також донесли думку про необхідність перегляду формату Східного Партнерства з огляду на перехід України з-під парасольки політики сусідства до політики розширення ЄС. 

В Єврокомісії (DG Just) вкотре проартикулювали необхідність пошуку шляхів конфіскації заморожених російських активів та створення спеціального трибуналу для притягнення Росії до відповідальності за злочин агресії.

По завершенню дня поспілкувалися із дипломатами з найбільш дружніх до України держав-членів ЄС у Постійному представництві Польщі при ЄС.

Два питання, на яких Маріанна Фахурдінова наголосила під час останньої зустрічі:

  • Євроінтеграція: Необхідність для ЄС та України рухатись на одній швидкості (виконання та оцінка 7 єврореформ), уникнення Україною західнобалканської пастки та пастки внутрішньої реформи ЄС
  • Зброя: Продовження надання Україні зброї та збільшення бюджету European Peace Facility (розрахованого до 2027 року), більшу частину якого за 8 місяців було використано для надання військової допомоги Україні.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!