«Незалежно від того, якою буде політика Адміністрації Трампа, одне цілком зрозуміло – Вашингтон очікуватиме значно більшої залученості Європи у захисті континенту та України. У найближчі місяці (і, можливо, роки) дедалі частіше звучатимуть заяви про збільшення ролі Європи у цій царині».
Маріанна Фахурдінова, асоційована аналітикиня Центру «Нова Європа», аналізує для CEPA, чи збережеться допомога США Україні під час президентства Трампа.
Ключові знахідки:
- Військова допомога США
Попри обіцянки, адміністрація Байдена не використала близько $3,8 млрд, виділених Україні на військову допомогу.
Це підкреслює поточні проблеми у царині безпекової співпраці США: бюрократія, повільні закупівлі тощо. Адміністрації Трампа необхідно буде вирішити ці проблеми, якщо вона надаватиме військову підтримку Україні.
Таку імовірність підтверджують останні заяви Трампа про закінчення війни в Україні вже впродовж 6 місяців, а не 24 годин.
- Рамштайн чи NSATU
На саміті НАТО 2024 року у Вашингтоні було створено Ініціативу НАТО з безпекової допомоги і навчання для України (NSATU) на заміну Міжнародному донорському координаційному центру (IDCC).
У той час як Рамштайн є політичною платформою, NSATU опікується логістикою, тренуваннями та технічною підтримкою.
Хоча, як повідомлялося, NSATU повністю запрацювала у грудні, потенційні проблеми включають недоукомплектованість штату, нестачу ресурсів і високу плинність кадрів через короткострокові ротації.
- Коаліції спроможностей
На останній зустрічі формату Рамштайн 8 коаліцій спроможностей, створені для розбудови української армії, представили свої дорожні карти розвитку ЗСУ до 2027 року.
Проте важливо буде уникнути дублювання зусиль коаліцій і NSATU, а також інтегрувати їх у структурному і кадровому плані.
Більше подробиць за лінком тут (англійською).