Аналітика
Європейський Донбас: як комунікувати євроінтеграцію на Донеччині та Луганщині
22 жовтня 2020, 17:43
автор: Катерина Зарембо

 

Донеччина та Луганщина є непростими регіонами у контексті сприйняття європейської інтеграції – європейську інтеграцію там підтримує меншість населення. Як говорити про європейську інтеграцію на Сході України так, щоб ця тема не роз’єднувала, а об’єднувала? Що для мешканців цих територій означає «бути європейцем»? Як змінилося ставлення до Європейського Союзу (далі — ЄС) після 2014 року?

Центр “Нова Європа” пропонує до Вашої уваги дослідження авторства Катерини Зарембо щодо комунікації європейської інтеграції на Донбасі.

Записка спирається на три групи даних:

  • 6 фокус-груп, проведених у червні 2020 року «Центром прикладних досліджень» у 4 містах Донецької (Костянтинівка, Покровськ, Бахмут, Маріуполь) та 2 містах Луганської (Сєвєродонецьк, Старобільськ) областей;
  • раніше неопубліковані дані соціологічного опитування SCORE Ukraine (2019 рік);
  • низка дослідницьких інтерв’ю з активістами (-ками), підприємцями (-мицями) та лідерами (-ками) думок Донецької та Луганської областей, проведені у серпні-вересні 2020 року.

 

PDF-версія дослідження доступна тут.

 

Записка була підготовлена в рамках проекту “Європейський Донбас: як комунікувати євроінтеграцію на Донеччині та Луганщині” за підтримки Фонду Фрідріха Еберта в Україні. Погляди, висловлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди Фонду ім. Фрідріха Еберта або організацій, де працюють автори.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!