Чи мають значення аналітичні центри під час російської агресії? Маріанна Фахурдінова представила «Нову Європу» на відповідному заході, організованому аналітичним центром “ADASTRA” та поділилася досвідом роботи центру впродовж останніх пів року.
Запис заходу доступний за посиланням тут.
Три напрямки роботи аналітичних центрів, які, на думку аналітикині, підсвітила війна:
- Проведення досліджень та надання рекомендацій владі
Через війну навколо України відбувається надзвичайно багато подій та з’являється багато аткуальних питань у сфері зовнішньої та безпекової політики, які потрібно покривати.
Тож незалежна експертиза аналітичних центрів затребувана і посилює роботу влади. Зокрема, «Нова Європа» наразі активно співпрацює у цьому напрямку з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерством закордонних справ України / MFA of Ukraine.
- Адвокація за кордоном
Адвокатування надання Україні статусу кандидата відбувалось за безпрецедентного об’єднання зусиль уряду, парламенту, громадянського суспільства. Надзвичайно важливу роль відіграли і аналітичні центри.
Зокрема, команда «Нової Європи» їздила до європейських столиць, продукувала матеріали для європейських високпосадовців та пересічних громадян, стала одним із ініціаторів звернення до лідерів ЄС, яке підписали 200+ українських ГО тощо .
- Моніторинг роботи влади (аналітичні центри як watch dogs)
Після отримання статусу кандидата Україна взяла на себе зобовязання імплементувати 7 реформ, рекомендованих Європейською Комісією. Центр «Нова Європа» спільно з низкою інших українських аналітичних центрів здійснили перший незалежний моніторинг запровадження цих реформ.
Після відкриття переговорів про членство з ЄС, потреба у незалежних аналітиках, які будуть слідкувати за імпелементацією реформ у 35 різних сферах, тільки зростатиме.