16 грудня 2021 року Центр «Нова Європа» провів Дев’ятий німецький сніданок на тему “Як покращити сприйняття України у Німеччині?”. Захід був організований у партнерстві з Інститутом європейської політики (Берлін).
Більше про проєкт «German Ukrainian Researchers Network» (GURN) – тут.
У довірливій атмосфері у форматі не під запис представники українського МЗС та експертної спільноти обговорили із запрошеними німецькими спікерами як сприймають Україну у Німеччині та як можна покращити її сприйняття.
Запрошеними спікерами заходу стали:
- Кароліне Ґіль, Співголова, Регіональний форум при Німецькому товаристві зовнішньої політики (DGAP); Заступниця відділу „Діалог”, Інститут міжнародних відносин (Берлін)
- Людмила Мельник, Наукова співробітниця, Інститут європейської політики (Берлін)
Центр «Нова Європа» представили директорка Альона Гетьманчук та перший заступник директора Сергій Солодкий.
На заході обговорювались такі питання:
- Як можна сприяти розбудові іміджу України у Німеччині?
- Як посилити наявні українські інститути та експертні осередки, які займаються сприйняттям України у Німеччині?
- Сприяння розбудові громадянських відносин з боку МЗС Німеччини;
- Обговорення даних дослідження Центру “Нова Європа” “Як сприймають Україну в ЄС”: 47% німців підтримують інтеграцію України до ЄС тощо;
- Роль діапори у двосторонніх відносинах.
Повний фото-звіт із заходу доступний тут.
“Німецькі сніданки” – це унікальний формат, який відбувається у Києві регулярно. Це продовження серії “Українських сніданків”, які з 2017 року організовує у Берліні Інститут європейської політики. Ініціатива “Німецьких сніданків” була розпочата з метою обговорення поглядів німецьких експертів та осіб, відповідальних за прийняття рішень щодо подій в Україні та Німеччині, та встановлення професійного діалогу між експертами обох країн.
Захід є частиною проєкту «German Ukrainian Researchers Network» (GURN). GURN спрямований на створення німецько-української експертної мережі, посилення експертизи в аналізі політики та просування спільних дослідницьких проектів. GURN проводиться за ініціативи Інституту європейської політики (Берлін) у тісній співпраці з Фондом Демократичних Ініціатив імені Ілька Кучеріва (Київ), ініціативою з розвитку аналітичних центрів Think twice UA (Київ), Центром “Нова Європа” (Київ), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.