Події
Дванадцятий навчальний візит західних лідерів думок до України
25 березня 2019, 19:50

Особливості перебігу президентської виборчої кампанії, виклики у зовнішній та безпековій політиках України та реформи як спосіб виконання Угоди про Асоціацію з ЄС. Дізнатися про все це та не тільки мали нагоду учасники дванадцятого ознайомчого візиту до України, організуваного Центром «Нова Європа» за підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів (BST GMF) та Фонду Інституту відкритого суспільства (Foundation Open Society Institute, FOSI) у партнерстві з Chatham House. Протягом останніх чотирьох років наша команда посприяла приїзду та ознайомленню з поточною ситуацією в Україні понад 200 іноземних лідерів думок.

 

У складі закордонної делегації – 14 дослідників і журналістів з Німеччини, Франції, Сполученого Королівства, Бельгії, Нідерландів, Італії та Румунії. Цьогоріч у рамках навчального візиту Україну відвідали Люк Гардінг (Сполучене Королівство), журналіст видання The Guardian; Жан-Батіст Вільмер (Франція), директор Інституту стратегічних досліджень Військової школи (Institute for Strategic Research at the Military School); Коріна Горст (Бельгія), заступниця директора Німецького фонду Маршалла; Орися Луцевич (Сролучене Королівство), аналітикиня Chatham House; Сільвія Штьобер (Німеччина), журналістка ARD-aktuell; Бенуа Віткін (Франція), журналіст Le Monde; Міріам Кошмель (Німеччина), старша експертка Фонду Бертельсманна; Алессандро Конте (Італія), президент аналітичного центру Roma3000; Вероніка Дорман (Франція), журналістка Liberation; Тоні ван дер Тогт (Нідерланди), старший аналітик у Інституті Клінгендаля (Clingendael Institute); Максім Одіне (Франція), аналітик у Французькому інституті міжнародних відносин (French Institute for International Affairs); Селін Маранже (Франція), аналітикиня Інституту стратегічних досліджень Військової школи; Джуліано Біфолчі (Італія), журналіст Notizie Geopolitiche; Ана Еленеі (Румунія),заступниця директора Німецького фонду Маршалла.

 

 

Закордонна делегація обговорила виклики для майбутніх виборів та деякі передвиборчі прогнози з Ольгою Айвазовською, головою управління громадянської мережі ОПОРА, та Натією Джікією, заступницею Національного демократичного інституту, 20 березня.

 

 

21 березня учасники навчального візиту зустрілися з Ернстом Райхелем, Послом ФРН в Україні, Джудіт Гоф, Посолом Сполученого Королівства, та з Джозефом Пеннінгтоном, Заступником Голови місії США в Україні.

 

 

Далі західні лідери думок мали змогу подискутувати з журналістами провідних медіа: Девід Лойд Стерн, Politico; Крістофер Міллер, Радіо Свобода та Сергій Сидоренко, Європейська правда.

 

 

Про шляхи виконання передвиборчих обіцянок говорили з Олегом Волошиним, радником з питань зовнішньої політики Юрія Бойка, кандидата в Президенти від «Опозиційної платформи – За життя».

 

 

Потім іноземні гості зустрілися з Костянтином Єлісєєвим, Заступником глави Адміністрації Президента України.

 

 

Завершився цей день навчального візиту розмовою з Григорієм Немирею, Заступником Голови партії «Батьківщина», народним депутатом, головою Комітету ВРУ з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

 

 

Ранок 22 березня група навчального візиту розпочала з дискусії з представниками українського громадянського суспільства: Михайлом Жернаковим, головним експертом групи “Судова реформа” Реанімаційного Пакету Реформ; Євгеном Федченком, співзасновником StopFake, та Віталієм Сизовим, аналітиком Донецького інституту інформації.

 

 

У продовження зустрічей з представниками штабів основних кандидатів на пост Президента України іноземна делегація відвідала представників команди Володимира Зеленського.

 

 

Далі учасники навчального візиту обговорили майбутню співпрацю нового Президента та Парламенту, можливу розстановка сил у Верховній Раді наступного скликання, децентралізацію як приклад успішної реформи в Україні з Мортеном Енбергом, Головою Офісу Ради Європи в Україні.

 

 

Потім західні лідери думок поспілкувалися з українськими парламентарями: Ганною Гопко, народним депутатом, Головою Комітету Верховної Ради у закордонних справах; Марією Іоновою, Заступницею голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, та Сергієм Лещенком, народним депутатом, Комітет із запобігання та протидії корупції.

 

 

Після зустрічей з представниками українського ГО-сектору та парламентарями учасники навчального візиту зустрілися з Президентом Американської торговельної палати в Україні Енді Гундером та обговорили ситуацію в Україні з позиції бізнесу.

 

 

Завершився дванадцятий навчальний візит, організований ЦНЄ, дискусією-прогулянкою у супроводі Остапа Кривдика, радника з зовнішньополітичних питань Голови ВРУ, з місця, де починалась європейська історія України – Софіївської площі, до місця, де вона захищалась – Майдану Незалежності. 

 

За підсумками навчального візиту учасники написали такі статті:

 

Захід було організовано за підтримки Фонду Інституту відкритого суспільства (Foundation Open Society Institute, FOSI) та Фонду Маршалла (США). Ідеї, озвучені під час дискусії, є винятковою відповідальністю організаторів i не обов’язково відображають погляди FOSI та позицію Фонду Маршалла (США).

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!