Події
Онлайн-дискусія: Чи триватимуть російські військові злочини в Україні?
7 квітня 2022, 18:32

Директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук виступила на дискусії Atlantic Council «Чи триватимуть військові злочини Росії в Україні?». Серед інших доповідачів були колишній секретар РНБО України Олександр Данилюк, генерал-лейтенант Кіт Дейтон та російський опозиційний політик Володимир Мілов. Модератором дискусії був посол Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Atlantic Council.

Під час виступу Альона Гетьманчук зазначила, що сьогодні на полі бою ведуться справжні переговори, тому Захід має терміново надати Україні зброю, яка дозволить їй перемогти.

Інші тези директорки Центру “Нова Європа”:

  • Україна вкотре довела, що заради порятунку життя більшої кількості людей вона готова йти на компроміс. І це відповідь України тим голосам, які звинувачують, що вона не бажає йти на компроміс заради миру.
  • Готовність України відмовитися від прагнень до членства в НАТО і перетворення України на нейтральну державу в обмін на нову міжнародну угоду на основі юридично обов’язкових гарантій безпеки для України – це навіть не компроміс, а насправді болюча поступка. Погодьмося, що нелегко відмовитися від ідеї членства в НАТО, коли 70% українців підтримують членство України в Альянсі. І це попри величезне розчарування реакцією НАТО на нинішню війну.
  • Переговори не повинні відволікати Україну та її партнерів на Заході від найважливішого завдання на даний момент – постачання зброї Україні. Ті озброєння і в тих обсягах, які потрібні Україні, а не ті, які наші партнери вважають корисними або мають у надлишку.
  • Зараз на полі бою ведуться справжні переговори. І ми повинні бути готові до того, що дипломатичні переговори не призведуть до нікуди. Військові злочини лише звужують простір для маневрів у переговорному процесі.
  • Сам референдум є потужним сигналом того, що Україна є демократією, і жодне серйозне рішення, прийняте українським президентом, навіть якщо він користується безпрецедентною підтримкою 90% громадськості, не було б надійним, стійким і прийнятним суспільством. Особливо внаслідок війни, яку ми називаємо народною в Україні.