Пропонуємо вашій увазі ключові меседжі Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної під час 1st Accession Exchange Forum:
- Ми подали заявку на членство, інвестуючи в європейський проєкт, говорячи, що ми віримо, що є єдиний спосіб рухатися вперед до демократичної об’єднаної Європи.
- Дух 7 рекомендацій Європейської комісії такий – нам потрібно не лише ставити галочки біля виконаних завдань, нам потрібно зберегти дух відданості реформам, який закріплено в кожній із 7 рекомендацій. Тому ми несемо подвійну відповідальність за кожен свій крок.
- Поки Україна кермує та тримає курс на європейську інтеграцію, у наших партнерів не може бути жодних вагань.
- Ми повністю віддані процесу членства і будемо просувати порядок денний розширення ЄС. Це означає, що найближчим часом ми підготуємо переговірну позицію, щоб розпочати переговори про членство в ЄС та консультації для нашого бізнесу. До кінця наступного року ми сподіваємося повернути консенсус країн-членів ЄС щодо початку переговорів з Україною.
- ЄС та Україна не починають з нуля. Надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС не запустило процес, а стало визнанням прогресу у впровадженні реформ, який тривав роками.
- Ми хотіли б, щоб оцінка виконання 7 рекомендацій почалась на початку 2023 року. Усе, що ми робили до отримання статусу кандидата, сприймали як жест доброї волі в доброму дусі співпраці без чіткого розуміння того, що це було зроблено для того, щоб Україна стала частиною європейської сім’ї.
- До того, як Україна отримала статус кандидата, європейські інституції були готові до чогось символічного в дусі співпраці. Зараз все навпаки – ми досі знаходимось на тому ж місці з точки зору галузевої інтеграції, але європейські інституції вже знають, що Україна стане частиною ЄС. Тому масштаби мислення зовсім інші.
Запис Форуму доступний тут: 1-й день та 2-й день.
Форум організований Центром «Нова Європа» у партнерстві з Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Міжнародним фондом «Відродження», Інститутом європейської політики та реформ та Фондом Сороса в Грузії. Accession Exchange Forum відбувається за підтримки ЄС в рамках проєкту EU4USociety, що фінансується ЄС і реалізується Міжнародним фондом «Відродження».