Скандальні слова першого заступника голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александра Хуга щодо відсутності прямих доказів втручання Росії у конфлікт на Донбасі видалили з інтерв’ю. Американське видання Foreign Policy наприкінці матеріалу зазначило, що це інтерв’ю було скорочено та уточнено.
У попередній версії Хуг заявив, що місія ОБСЄ не побачила прямих доказів участі Росії у конфлікті на Сході України. Видання видалило ті слова, оскільки вони не відображають його ймовірну точку зору. Далі він наводить факти та зауваження, які зафіксували спостерігачі місії.
Александр Хуг підтвердив, що текст, який напередодні опублікували Foreign Policy, вводить в оману і не відображає його думку повною мірою. Він додав, що місія ОБСЄ завжди підтримувала Україну і продовжить це робити.
“Я принципово не можу говорити про втручання жодної зі сторін, тому що завдання моніторингової місії в Україні – встановлювати і доповідати про факти. Ми не збираємо докази. Тим паче, що більшість фактів говорить сама за себе. І я їх перерахував у своєму інтерв’ю. Важливо зрозуміти, що ми місія, яка спостерігає, а не веде розслідування”, – сказав Хуг.
Александр Хуг завжди був обережний у своїх заявах, зазначив перший заступник директора центру “Нова Європа” Сергій Солодкий. До компетенції моніторингової місії ОБСЄ не входить збір доказів щодо втручання країн.
Крім того, спостерігачі не можуть контролювати 24 години на добу кожну точку окупованої території. Немає також постійного контролю на лінії перетину кордону між Росією та Україною. Хоча у вересні 2014 року вимога постійної міжнародної присутності була зафіксована у першому варіанті Мінських домовленостей.
Солодкий додав, що у місії ОБСЄ є свої обмеження, спостерігачі бачать і знають набагато більше, але мандат не дозволяє про це говорити. У неформальних розмовах спостерігачі можуть розповісти набагато більше. Вони змушені говорити мовою фактів.
Повну версію матеріалу читайте на сайті видання “Новое Время”