10 грудня Центр «Нова Європа» організував презентацію результатів соціологічного опитування «Зовнішня політика і безпека. Настрої українського суспільства». У події взяли участь представники дипломатичного, експертного і медійного середовища.
Детальні результати опитування доступні на сайті Центру «Нова Європа».
У межах опитування було охоплено широкий спектр зовнішньополітичних та безпекових питань: зокрема, гарантії безпеки для України, формати вступу до НАТО, вступ до ЄС, передумови для початку потенційних переговорів щодо завершення війни, рівень довіри до закордонних інституцій та лідерів тощо.
Гаель Весьєр, Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні, любязно погодився стати спікером презентації. Далі найцікавіші думки під час дискусії:
- Я цілком підтримую думку, що Україні було б безпечніше вступити до НАТО, а війна була б не такою тривалою і безпека континентальної Європи була б міцнішою, якби Україна вступила до НАТО. Та зрештою це має бути одноголосне рішення країн-членів НАТО.
- Коли прийде час і Україна попросить нас, то ми могли б повною мірою взяти участь у процесі, який вестиме до справедливого, тривалого та сталого миру. Але важливо те, що ініціатором має бути Україна. Україна – жертва. Україні вирішувати, коли вона може говорити і на якій основі, і ми тут, щоб підтримати її.
- Франція є одним з головних і дуже активних партнерів ЄС України. Ми намагаємося надати рішучу підтримку: гуманітарну, цивільну, і військову. Це правда, що ми не так багато комунікуємо те, що робимо, бо не віримо в просте додавання цифр. Ми віримо у швидке виконання зобов’язань. Іноді лунає критика за такий підхід, та ми намагаємося бути частиною позитивних перетворень для України.
- З нашого боку не повинно бути жодних «червоних ліній», в тому числі для застосування далекобійної зброї та вступу до НАТО. Тому, я думаю, що іноді, навіть всупереч громадській думці, важливо говорити про підтримку України, і що Франція має робити більше.
- Чому існує світовий інтерес за межами країн ЄС, щоб ця війна скінчилась перемогою України? Тому що це ключ до нашої власної безпеки. Якщо не буде перемоги України, буде перемога Путіна. Це означатиме перемогу для будь-якої ядерної країни, що може забрати землі своїх сусідів. Наслідком стане переконання, що єдина гарантія безпеки – наявність ядерної зброї. Тому кількість ядерних країн може значно зрости. Якщо обрати такий шлях, світ буде набагато небезпечнішим для всіх, ніж зараз. Тому, на мою думку, це хороший приклад, чому існує глобальна необхідність допомогти Україні виграти цю війну.
Як відбувалась презентація опитування – докладно у репортажі.
Фотозвіт події тут.
Запис українською тут.
Запис англійською тут.
Нагадаємо, це третє поспіль опитування, ініційоване ЦНЄ. Результати першого опитування можна знайти тут, другого – тут.
Презентація результатів опитування організована у рамках проєкту за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Опитування здійснене дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення Центр «Нова Європа».