Події
Онлайн-брифінг Ольги Стефанішиної: Війна та європейська перспектива
8 грудня 2022, 09:50

 

Як на 10 місяці війни Україна продовжує інтеграцію до ЄС? Чому ми є важливим союзником для НАТО та як наш досвід може посилити Альянс? Що мають робити міжнародні партнери зараз, аби допомогти Україні пережити зиму, а також як після завершення війни запобігти будь-якій потенційній агресії у майбутньому?

У партнерстві з IFRI Центр «Нова Європа» організував брифінг з Віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України для понад 200 французьких лідерів думок, представників профільних відомств, бізнесу та ключових медіа.

Ключові думки:

Міжнародна безпека: 

Ціль №1, якої мають досягти Україна та міжнародна спільнота – відновлення територіальної цілісності та суверенітету України в кордонах 1991 року, що ми розглядаємо як підґрунтя для відновлення діалогу з Росією. Крім цього, дуже важливо вже зараз розпочати дискусію щодо того, як зробити так, аби у Російської Федерації чи будь-якого іншого гравця, який може задумати наслідувати її приклад, не було апетиту до агресії у майбутньому, коли ця війна закінчиться. Як цього досягти:

  • Посилення обороноздатності України, ведення діалогу щодо розвитку оборонної промисловості та усвідомлення цього, як частини надійних гарантій для України, щоб зробити її достатньо сильною, допоможе уникнути будь-якої потенційної подальшої агресії в майбутньому.
  • Притягнення Росії до відповідальності, у тому числі фінансової, за намір та його реалізацію розпочати повномасштабну війну – це важливий елемент безпеки Європи, який має продемонструвати, що ціна за скоєні злочини існує.
  • Найкращий спосіб уникнути будь-якої нової агресії – це ухвалити рішення про те, що Україна стане членом НАТО. 10 місяців війни показали, що Україна має низку унікальних переваг, які могли б посилити Альянс: потужні артилерійські сили, політики та підходи до кібербезпеки, які ми використовуємо.

Міжнародна допомога:

Якої допомоги від партнерів очікує Україна:

  • Додаткова військова підтримка (системи протиповітряної оборони, які дозволяють захистити наше небо).
  • Фінансова підтримка для відновлення і заміни пошкодженої інфраструктури (першочергово необхідно придбати генератори).
  • Франція та Німеччина відігравали важливу роль у рішеннях про надання Україні статусу кандидата та військової підтримки. Водночас ми очікуємо, щоб лідери цих країн не вдавались до фрагментарного підходу, зокрема щодо гарантій безпеки для Росії, членства України в НАТО, військової підтримки. Лідери повинні мати чіткі відповіді на те, якою має бути безпека в Європі, та що має бути зроблено , щоб закінчити цю війну.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!