Сьогодні було презентовано масштабну міжнародну конференцію, яка відбудеться 25-27 квітня 2020 року. У ній братимуть участь президент України, перші особи інших країн світу, провідні аналітики. Організатор – Центр Протидії Корупції. Центр “Нова Європа” – співорганізатор.
Сьогоднішній день для презентації обрано невипадково. Саме сьогодні відзначається Міжнародий день боротьби з корупцією. До певної міри символічно, що також сьогодні відбувався Нормандський саміт.
Який зв’язок між цими подіями? Що спільного між корупцією і питаннями безпеки?
Директорка Центру «Нової Європи» Альона Гетьманчук долучилася до представлення Zero Corruption Conference. Кілька ремарок із її виступу про те, чому питання протидії корупції важливе для зміцнення безпеки:
☑️Вплив корупції на економічний і соціальний розвиток давно ні для кого не був секретом. Корупція і стабільність та безпекова вразливість держав нещодавно опинилась у фокусі. Тематика набула особливої гостроти у НАТО після досвіду в Афганістані і Іраку. На Варшавському саміті 2016 року домовлено, що попередження і боротьба з корупцією мають бути одним з ключових завдань Альянсу.
☑️Із 2014 року можна почути (тоді це одним із перших сказав віце-президент США Байден): не було б корупції, не було б незаконної анексії Криму і не було б війни. Йшлось про внутрішню корупцію, але насправді маємо говорити і про міждержавну корупцію між Україною і Росією як одну з причин війни.
☑️Корупція і війна – це не дві окремі історії, не дві окремі війни: корупція і війна – це одна війна, корупція і війна підживлюють одна одну. Корупція шкідлива в будь-якому секторі, але в безпековому та оборонному може мати летальний ефект для ДЕРЖАВИ.
☑️Боротьба з корупцією – це питання про позиціонування України. А відтак – про солідарність, міжнародну підтримку, про стратегічні інвестиції (міжнародні гарантії безпеки), міжнародне партнерство. Javelins були надані Україні, зокрема, й тому, що з`явилась довіра міжнародних партнерів до української армії, до її спроможності подолати корупцію.