12 жовтня 2021 року Центр «Нова Європа» провів Сьомий німецький сніданок на тему “Україна-Німеччина: вплив федеральних виборів на двосторонні відносини”. Захід був організований у партнерстві з Інститутом європейської політики (Берлін) під патронатом Посла Федеративної Республіки Німеччина Анки Фельдгузен.
Більше про проєкт «German Ukrainian Researchers Network» (GURN) – тут.
У довірливій атмосфері у форматі не під запис представники українського МЗС та експертної спільноти обговорили із запрошеними німецькими спікерами очікування від українсько-німецьких відносини після виборів у Німеччині.
Запрошеними спікерами заходу стали:
- Вільфред Їльге, Радник з питань медіації в Україні, Центр з міжнародних миротворчих операцій (ZIF), (Берлін)
- Андре Гертель, Дослідник, Відділ Східної Європи та Євразії, Німецький інститут з міжнародних питань та безпеки (Stiftung Wissenschaft und Politik (SWP), (Берлін)
- Густав Грессель, Старший науковий співробітник, Європейська рада з міжнародних відносин (ECFR), (Берлін)
Центр «Нова Європа» представили директорка Альона Гетьманчук та перший заступник директора Сергій Солодкий.
На заході обговорювались такі питання:
- Які варіанти коаліції є найбільш вірогідними і чому?
- Якими, найімовірніше, будуть підходи нової коаліції до України загалом?
- Чи є ймовірність, що курс у напрямку Росії зміниться під час нової коаліції?
- Чи варто очікувати якихось змін у позиції ФРН щодо переговорів між Україною та Росією за нового канцлера?
- Якими будуть зовнішньополітичні і безпекові пріоритети Німеччини за нового уряду, та як Україна вписуватиметься у ці пріоритети?
Повний фото-звіт із заходу доступний тут.
“Німецькі сніданки” – це унікальний формат, який відбувається у Києві регулярно. Це продовження серії “Українських сніданків”, які з 2017 року організовує у Берліні Інститут європейської політики. Ініціатива “Німецьких сніданків” була розпочата з метою обговорення поглядів німецьких експертів та осіб, відповідальних за прийняття рішень щодо подій в Україні та Німеччині, та встановлення професійного діалогу між експертами обох країн.
Захід є частиною проєкту «German Ukrainian Researchers Network» (GURN). GURN спрямований на створення німецько-української експертної мережі, посилення експертизи в аналізі політики та просування спільних дослідницьких проектів. GURN проводиться за ініціативи Інституту європейської політики (Берлін) у тісній співпраці з Фондом Демократичних Ініціатив імені Ілька Кучеріва (Київ), ініціативою з розвитку аналітичних центрів Think twice UA (Київ), Центром “Нова Європа” (Київ), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.