Події
Центр «Нова Європа» провів IV Форум Україна-Японія
15 березня 2024, 18:11

15 березня 2024 року Центр «Нова Європа» провів IV Форум Україна-Японія «Особливе глобальне партнерство. Україна і Японія в контексті російської війни». Під час заходу аналітики та науковці з Японії та України обговорили питання, пов’язані з безпековим середовищем, у якому функціонують обидві країни, а також двосторонні відносини в контексті війни Росії в Україні.

Зокрема, дискусійні панелі були присвячені таким питанням:

  • (Не)засвоєні уроки. Як оцінюють в Україні, ЄС і Японії нинішню ситуацію з війною Росії
  • Справжня сила гарантій безпеки. Завдяки яким механізмам безпеки Україна та Японія могли б відчувати себе в безпеці?
  • Від особливого до дійсно особливого. Як оновити українсько-японське партнерство відповідно до нового стану відносин?

Під час вітального слова Альона Гетьманчук, директорка Центру «Нова Європа» зазначила: «Японія – це чи не єдина країна світу, з якою відриваючи одні двері ви насправді відкриваєте двоє дверей: одні в Азію, інші – G7. Японія за ці два роки довела, що вона найбільш природній союзник України в Азії, а за час головування в G7 – що вона ще й надійний партнер в рамках Групи семи.»

З вітальними ремарки звернулись до учасників Кунінорі Мацуда, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні та Сергій Корсунський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії.

«Національна безпека в Європі не може бути відокремлена від національної безпеки в Східній Азії та за межами Азійсько-Тихоокеанського регіону. Ми вже помітили, що Північна Корея активно допомагає Росії поставками боєприпасів і ракет. І якщо ми придумаємо систему, за допомогою якої ми зможемо зупинити цю агресію та відновити справедливість у цій війні, буде не так багато інших країн, які напевно наслідували б і могли б наслідувати приклад Росії. Тож я твердо переконаний, що національна безпека має бути першим питанням, яке Україна та Японія повинні вирішити разом», – сказав пан Посол Кунінорі Мацуда.

«Незважаючи на те, що у світі, на жаль, проблем додається, Японія настільки чітко стоїть на своїй позиції, що про жодну “втому від України”, про яку дехто пише і говорить, і від того, що відбувається у Європі, не йдеться. Ніякої “втоми” в Токіо немає, немає жодного зменшення уваги, вона просто має іншу форму, інший рівень», – розповів пан Посол Сергій Корсунський.

З ключовою промовою виступив Ігор Жовква, Заступник керівника Офісу Президента України, дипломатичний радник Президента Володимира Зеленського: «Дуже важлива роль Японії у реалізації формулу миру президента України. Зокрема, вагома позиція щодо першого пункту, який стосується ядерної безпеки. Японія чітко виступає проти того, що країна-агресор шантажує увесь світ або використанням ядерної зброї, або захопивши найбільшу у Європі Запорізьку АЕС».

Медіапартнер – Укрінформ.

Відеозапис Форуму доступний українською та англійською.

Розширений фотозвіт IV Форуму Україна-Японія.

Ключові думки спікерів:

Вступні слова.

Ключові месиджі дискусійної панелі #1. (Не)засвоєні уроки. Як оцінюють в Україні, ЄС і Японії нинішню ситуацію з війною Росії.

Ключові месиджі дискусійної панелі #2. Справжня сила гарантій безпеки. Завдяки яким механізмам безпеки Україна та Японія могли б відчувати себе в безпеці?

Ключові месиджі дискусійної панелі #3. Від особливого до дійсно особливого. Як оновити українсько-японське партнерство відповідно до нового стану відносин?

Детально про попередні форуми тут.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!