24 листопада 2021 року Центр «Нова Європа» провів Восьмий німецький сніданок на тему “Відносини Україна-ЄС: погляд з Берліна”. Захід був організований у партнерстві з Інститутом європейської політики (Берлін).
Більше про проєкт «German Ukrainian Researchers Network» (GURN) – тут.
У довірливій атмосфері у форматі не під запис представники українського МЗС та експертної спільноти обговорили із запрошеними німецькими спікерами погляд з Берліну на процес реформування в Україні.
Запрошеними спікерами заходу стали:
- Ганс-Юрґен Гаймзьот, Програмний директор, Дипломатична академія, Міністерство закордонних справ Німеччини (Берлін)
- Марсель Рьотіг, Директор, Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Республіці Молдова (Київ)
Центр «Нова Європа» представили директорка Альона Гетьманчук та перший заступник директора Сергій Солодкий.
На заході обговорювались такі питання:
- З німецької точки зору, що є вирішальним у сприянні європейській інтеграції України?
- Як Німеччина оцінює реформаторські зусилля України на шляху до ЄС?
- Перспектива членства для України: як неможливе зробити можливим?
- Що може змінитися в політиці Німеччині щодо Східного партнерства з приходом нової коаліції?
- Яким є бачення Німеччини щодо Асоційованого тріо?
Повний фото-звіт із заходу доступний тут.
“Німецькі сніданки” – це унікальний формат, який відбувається у Києві регулярно. Це продовження серії “Українських сніданків”, які з 2017 року організовує у Берліні Інститут європейської політики. Ініціатива “Німецьких сніданків” була розпочата з метою обговорення поглядів німецьких експертів та осіб, відповідальних за прийняття рішень щодо подій в Україні та Німеччині, та встановлення професійного діалогу між експертами обох країн.
Захід є частиною проєкту «German Ukrainian Researchers Network» (GURN). GURN спрямований на створення німецько-української експертної мережі, посилення експертизи в аналізі політики та просування спільних дослідницьких проектів. GURN проводиться за ініціативи Інституту європейської політики (Берлін) у тісній співпраці з Фондом Демократичних Ініціатив імені Ілька Кучеріва (Київ), ініціативою з розвитку аналітичних центрів Think twice UA (Київ), Центром “Нова Європа” (Київ), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.