Тетяна Левонюк та Сергій Солодкий презентували результати, які показала Херсонська область в оновленій “Євромапа України-2. Рейтинг європейської інтеграції областей”. З цими результатами можна ознайомитись у документі “Резюме: Євромапа України-2. Де в рейтингу європейської інтеграції Херсон?”. Презентація стала першим подібним публічним заходом після відкриття регіонального офісу євроінтеграції у Херсоні (!).
А ви знали, що саме Херсонська область:
- Виробляє 51,9% енергії з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ)(2019 рік). У половини областей частка ВДЕ становить менше 5%!
- Увійшла у топ-3 областей з найменшим обсягом викидів CO2 від стаціонарних джерел забруднення.
- За двома показниками посіла 2 місце серед регіонів у секторі «гендерна рівність». Зокрема, середня різниця у зарплаті між жінками і чоловіками становить 12,5%.
Бонус-цікавинка: Напередодні заходу Центр «Нова Європа» провів невелике експертне опитування щодо євроінтеграції Херсонщини:
- Респонденти оцінили євроінтеграцію регіону області у 2,5 бали з 5.
- Головні перешкоди для євроінтеграції Херсонщини: 1) пасивність чи опір місцевої влади, 2) нерозуміння сутності євроінтеграційних реформ громадськістю, 3) корупція.
- Головними двигунами євроінтеграції на місцевому рівні є ГО та бізнес-спільнота.
- Кирило Сергєєв, Директор установи «Агенція регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області»;
- Анастасія Климентенко, Представниця USAID/ENGAGE в Херсонській області;
- Оксана Глєбушкіна, Виконавча директорка ГО «Громадський центр «Нова генерація»;
- Світлана Шитікова, Координаторка проєкту ЄС «Національний Еразмус+ офіс в Україні»;
- Тетяна Левонюк, Аналітикиня Центру «Нова Європа».
Модератор:
- Сергій Солодкий, Перший заступник директора Центру «Нова Європа”
Кілька тез від спікерів сьогоднішнього заходу:
- Регіональний офіс євроінтеграції у Херсоні – це, перш за все, комунікаційний майданчик. Ми прийшли до людей, бізнесу, громад та ОТГ і можемо в режимі реального часу бачити їх проблеми, займатись донесенням інформації до місцевих і центральних органів влади.
- Найактивніше на Херсонщині громадянським суспільством покриваються сфери гендерної рівності, локальної демократії, екології та інклюзії.
- Для кращої регіональної євроінтеграції ми повинні поділяти спільні цінності з ЄС, а свобода, верховенство права, недискримінація, інклюзія повинні бути не просто словами, а бути вбудованими у місцеві нормативно правові акти.
Переглянути запис заходу можна тут:
Захід відбувся в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Центру «Нова Європа» та його партнерiв i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).