Центр “Нова Європа” та The German Marshall Fund of the United States спільно організували онлайн захід “Україна, Грузія та майбутнє Північноатлантичного Альянсу”. Під час заходу Альона Гетьманчук та Іраклі Порхідзе презнтували спільні українсько-грузинські рекомендації щодо нової стратегічної концепції НАТО, які розробили Центр “Нова Європа” та The Georgian Institute for Strategic Studies (GISS).
Час для проведення дискусії було підібрано надзвичайно вдало – просто перед заходом експерти, які увійшли до Групи рефлексій НАТО, передали генеральному секретарю НАТО рекомендації, напрацьовані в рамках NATO Reflection process 2030.
Під час свого виступу Альона Гетьманчук зауважила, що для того, щоб бути амбітним та всеохопним процес рефлексій НАТО 2030 повинен брати до уваги бачення України та Грузії:
- ці країни мають подвійне значення і відіграють подвійну роль для Альянсу – як партнери та як країни, які прагнуть стати членами НАТО.
- беручи активну участь у місіях та операціях Альянсу, обидві країни довели, що можуть бути не лише споживачами, а й контрибуторами євроатлантичної безпеки.
За словами директорки “Нової Європи”, Україна та Грузія очікують, що:
- НАТО буде продовжувати політику відкритих дверей, яка не буде селективною. Альянс запропонує Грузії та Україні дорожню карту до членства в НАТО. Підтримка реформ у країнах-партнерах також відповідає інтересам НАТО.
- Україна та НАТО будуть належним чином згадані у нових стратегічних документах НАТО, як невідємні частини безпеки у регіоні Чорного моря. Розробка послідовної Чорноморської стратегії за участю Грузії та України відповідає інтересам НАТО;
- НАТО буде продовжувати ідентифікувати Росію як головну довгострокову загрозу.
Документ “NATO Reflection Process 2030. Joint expert view from Ukraine and Georgia” доступний тут.