Візуальні матеріали
Інтерв’ю Сергія Солодкого у програмі Віталія Портникова “Дороги к свободе”
22 травня 2024, 09:14

“Підписання безпекових угод не є панацеєю. Вони носять проміжний характер, необхідний на поточний момент. Остаточний пункт нашого маршруту, головна гарантія безпеки для України – повноцінне членство в НАТО.”

Сергій Солодкий, перший заступник директора Центру “Нова Європа”, зазначає у програмі Віталія Портникова “Дороги до свободи”

“На жаль, наші союзники насамперед реагують, а не задають тон, на який мала би реагувати вже Росія. Починаючи з 2014 року, коли Росія окупувала Крим, реакція Заходу була настільки слабка, що Москва однозначно сприймала кроки ЄС, США та інших глобальних гравців як фактичне запрошення до подальшої агресії”, – розповів Сергій Солодкий.

“Головний меседж для наших партнерів на Заході: припиніть запізнюватись зі своїми рішеннями! Якби від початку ухвалювалися рішучі, сміливі кроки, Путіна вдалося би спинити на старті своєї агресії, на етапі погроз”, – наголосив Солодкий.

За словами експерта, із 2002 року, коли Україна вперше заявила про прагнення інтегруватися в НАТО, Захід постійно брав до уваги російський чинник. Цей підхід довів свою хибність; настав час чітко заявити, що Україна буде в НАТО не колись, а неминуче найближчим часом. Можливо, зараз якраз той момент, коли треба сказати: Україна починає вступний процес, аби, припустімо, у 2028 році стати членом НАТО. Росія має усвідомити неминучість членства України в ЄС і НАТО; допоки цього не станеться, Путін продовжуватиме агресивні дії, розуміючи, що вони стримують Захід.

Програма «Дороги к свободе» виходить на всіх платформах Радіо Свобода  та “Настоящего времени”.

Запис ефіру:

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!