Аналітика
Американсько-японський безпековий альянс: на що варто звернути увагу Україні
14 березня 2021, 20:06
автор:

 

Пропонуємо до вашої уваги аналітичний коментар Бонджі Охари, Старшого наукового співробітника Фонду миру Сасакава, написаний на замовлення Центру “Нова Європа” за підсумками форуму “Азійська стратегія в дії. Роль українсько-японської співпраці”.

PDF-версія коментаря доступна тут.

 

“Попри те, що Японія володіє певним рівнем економічної, технологічної та військової міці, вона не входить до лав великих держав. У міжнародній ситуації, яка здебільшого визначається взаємодією саме таких акторів, співпраця з іншими країнами є надзвичайно важливою для безпеки Японії, підтримки регіональної стабільності та захисту міжнародного порядку, заснованого на правилах. Однією з підвалин японської дипломатії та безпеки є її альянс зі Сполученими Штатами. Однією з підвалин японської дипломатії та безпеки є її альянс зі Сполученими Штатами.

При цьому національні інтереси Японії та США не тотожні. Ба більше, між цими двома державами існують певні прогалини або розбіжності в сприйнятті ситуації, процесі прийняття рішень та управлінні збройними силами, які Японія завжди намагається заповнити. На мою думку, із подібною ситуацією більшою чи меншою мірою стикаються багато європейських країн.”

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!