Аналітика
Британська модель часткової інтеграції з Європейським Союзом: що може використати Україна?
17 лютого 2022, 06:23
автор: Сергій Солодкий

 

Членство України в ЄС – доволі токсичне питання для деяких столиць Європейського Союзу станом на сьогодні. Угода про асоціацію (УА) з ЄС стимулює реформи в багатьох сферах і допомагає Україні модернізуватися та наблизитися до ЄС. Однак, відсутність консенсусу щодо членства України в ЄС та недостатня амбіційність УА вимагає дослідити застосування нових елементів співпраці між Україною та ЄС, які б прискорили практичну інтеграцію в ЄС.

З цією метою Центр «Нова Європа» за підтримки Міжнародного Фонду Відродження та у співпраці з провідними експертами проаналізував існуючі моделі часткової інтеграції з ЄС на основі прикладів 5-ти країн, таких як Західні Балкани, Швейцарія, Велика Британія (Брекзіт), Туреччина та Норвегія.

Детальне вивчення моделей часткової інтеграції не прагне знизити рівень амбіцій України, замінивши повну інтеграцію частковою. Навпаки, запропоновані рекомендації мають на меті конкретизувати подальші кроки руху України до ЄС.

У зв’язку з цим Центр «Нова Європа» розпочинає серію публікацій аналітичних звітів, кожен з яких присвячений детальному аналізу моделі часткової інтеграції окремої країни.

Публікації мають стати підґрунтям для подальшого широкого обговорення зазначених питань разом з експертами, урядовцями та міжнародними партнерами. У підсумку буде опубліковано документ з наскрізним аналізом усіх 5-ти моделей, що містить рекомендації урядам України та ЄС.

Під час 4-го Форуму Асоціацій Центр «Нова Європа» вже попередньо презентував основні моделі часткової інтеграції до ЄС, актуальні для України. На Форумі також обговорили наскільки ці кейси можна застосувати саме до України.

 

Третьою публікацією серії є дослідження під назвою «Швейцарська модель часткової інтеграції з Європейським Союзом: що може запозичити Україна?».

Автор – Сершій Солодкий, перший заступник директора Центру “Нова Європа”.

Публікація підготовлена за загальної координації Леоніда Літри.

Текст дослідження українською мовою доступний тут.

 

 

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Між асоціацією та членством: що може бути наступною метою України у відносинах з ЄС?». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!