Аналітика
На яку допомогу українці очікують від ЄС та США?
24 жовтня 2018, 10:34
автор:

Українці в цілому переконані в необхідності допомоги зі сторони ЄС і США. Досить незначна кількість громадян виступають проти допомоги західних урядів. Найбільша кількість тих, хто б відмовився від зовнішньої підтримки мешкає на Сході Україні. Такі відповіді на запитання Центру «Нова Європа» було отримано в рамках опитування, здійсненого Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології з 16 по 28 серпня 2018 року. Опитано 2041 респондент (похибка – 2,3%).

ВИСНОВКИ:

  • Українці прагнуть більшого тиску на владу зі сторони Євросоюзу для прискорення реформ;
  • Більшість українців вважають необхідними проєвропейські реформи, навіть якщо ЄС не надаватиме Україні перспективу членства;
  • Кожен п’ятий українець вважає, що США мають надати безпекові гарантії для України;
  • За інтеграцію до Євразійського союзу з Росією і відмову від євроінтеграції виступають лише 6,8% українців;
  • Українці у цілому не чекають на гроші від ЄС і США. Лише 7% українців прагнуть фінансової допомоги від ЄС і ще менше (4,7%) респондентів очікують грошей від США.

Повну версію соціологічного опитування читайте за  посиланням

Публікація видана в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Думки та позиції викладені у цій публікації є позицією автора та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!