Аналітика
Український Детройт чи місто можливостей: як євроінтегрується Запоріжжя?
15 квітня 2020, 11:13
автор: Маріанна Фахурдінова, Тетяна Левонюк

 

Аналітичний бриф Тетяни Левонюк та Маріанни Фахурдінової про здобутки та проблемні моменти європейської інтеграції Запоріжжя, написаний за результатами регіональної поїздки Центру “Нова Європа” до Запоріжжя.

На заході аналітики центру представили унікальне дослідження “Нової Європи” “Євромапа України: рейтинг європейської інтеграції областей“, підготовлене у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

PDF-версія брифу доступна тут.

 

“Для одних Запоріжжя — це столиця козацької Запорізької Січі, першої форми української державності, що розвивалась співмірно процесам творення держав-націй у Європі. Для інших — промислове місто, оповите «заводським духом» радянських часів, в центрі якого стоїть пам’ятник металургу з фільму «Весна на Зарічній вулиці». Поєднання цих двох образів: «козак біля доменної печі» — найяскравіша з відповідей місцевих мешканців на запитання аналітиків Центру «Нова Європа»: «Яка у Вас асоціація з Запоріжжям?».

Однак в тіні цих примар минулого місто-завод насправді поступово занепадає та перетворюється на місто втрачених можливостей, такий собі український Детройт, за словами запорожців. Однією з опцій для майбутнього розвитку міста та регіону могла би стати євроінтеграція.

Втім, чи готові містяни до європейського вектору розвитку?”

 

Центр “Нова Європа” також підготував відповідну інфографіку, яка доступна тут.

 

 

Цей полісі бріф підготовлений Центром «Нова Європа» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст полісі бріфу є винятковою відповідальністю Центру «Нова Європа» та його партнерiв i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!