Події
Десятий німецький сніданок у Києві
7 грудня 2022, 15:31

Повномасштабне російське вторгнення 24 лютого змінило вектор україно-німецьких відносин: з економічного та енергетичного партнера Німеччина стала важливим союзником України у сфері безпеки та оборони. Водночас з огляду на дискусії, що тривають в українському і німецькому інфопросторах, може видатись, що наразі Німеччина недостатньо допомагає Україні, яка вже 9 місяців потерпає від російської агресії.

Усе це дає підставу прорефлексувати над питанням політики Німеччини щодо України, а також її ролі у російсько-українській війні. Про це сьогодні й дискутували на десятому німецькому сніданку “Zeitenwende: Яке місце посідає Україна у зовнішній політиці Німеччини?” українські експерти та можновладці з Послом ФРН в Україні Анкою Фельдгузен. 

“Після 24 лютого Німеччина здійснила квантовий стрибок у своїй політиці щодо України та Росії, утім нам досі потрібна Zeitenwende (зміна) також у головах певних політиків, урядовців та громадян Німеччини,” – влучно зауважив один із учасників заходу.

Захід став фінальним десятим у низці німецьких сніданків у Києві, які вже не один рік організовує Центр «Нова Європа» у партнерстві з Інститутом європейської політики (Берлін). Прикметно, що і наш перший німецький сніданок у березні 2020 року відкривала саме пані Посол Німеччини.

На заході дискусанти у довірливому форматі не під запис охопили широкий спектр питань, що стосуються політики Німеччини щодо України у контексті російсько-української війни:

  • Бачення Німеччиною перемоги України та ставлення до потенційних переговорів з Росією
  • Роль та позицію Німеччини щодо вступу України в ЄС і НАТО
  • Політику Німеччини щодо Росії після 24 лютого
  • Інформаційну політику Німеччини у контексті відносин із Україною, а також важливість співпраці та комунікації з німецькими депутатами та урядовцями.
  • Надання допомоги Україні, зокрема озброєнь та фінансового внеску ФРН для відновлення України. 

“Німеччина є мотором в Європі та ЄС, саме тому ми схильні очікувати від ФРН більшого,” – підсумував один із учасників сніданку.

Фотозвіт із заходу доступний за посиланням. 

“Німецькі сніданки” – це унікальний формат, який відбувається у Києві регулярно. Це продовження серії “Українських сніданків”, які з 2017 року організовує у Берліні Інститут європейської політики. Ініціатива “Німецьких сніданків” була розпочата з метою обговорення поглядів німецьких експертів та осіб, відповідальних за прийняття рішень щодо подій в Україні та Німеччині, та встановлення професійного діалогу між експертами обох країн.

Захід є частиною проєкту «Німецько-українська мережа аналітиків» (GURN). GURN спрямований на створення німецько-української експертної мережі, посилення експертизи в аналізі політики та просування спільних проектів співпраці. GURN проводиться Інститутом європейської політики (Берлін) у тісній співпраці з Фондом Демократичних Ініціатив імені Ілька Кучеріва (Київ), ініціативою з розвитку аналітичних центрів Think twice UA (Київ), Центром “Нова Європа” (Київ), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!