Ми у медіа
Чому Україна має отримати запрошення до НАТО
30 червня 2023, 14:43
автор: Альона Гетьманчук

Стаття Альони Гетьманчук, директорки Центру “Нова Європа” та Олени Галушки, засновниці ICUV-International Center for Ukrainian Victory, для видання Politico.

Ключові позиції:

  • Майбутній саміт НАТО у Вільнюсі має історичну місію — виправити стратегічні помилки Будапештського меморандуму 1994 року та саміту НАТО в Бухаресті 2008 року. Це шанс запровадити ефективні гарантії безпеки для України.
  • Насправді, Україна – це актив. Понад 15 місяців Збройні Сили країни відбивають вторгнення так званої другої за чисельністю армії у світі та захищають НАТО від «найзначнішої прямої загрози».
  • Багато хто побоюється, що запрошення України приєднатися до Альянсу на Вільнюському саміті означатиме, що солдати НАТО вже наступного ранку ввійдуть в Україну, щоб вступити у бій з російською армією. Але достатньо просто поглянути на офіційну процедуру вступу до НАТО, щоб зрозуміти, що це зовсім не так.
  • Стаття 5 стосується лише повноправних членів, а отриманню повноправного членства передує складна процедура, яка зайняла у Фінляндії цілий рік, а Швеція все ще перебуває в процесі. Отже, до того моменту, як Україна фактично стане членом НАТО, у неї буде ще достатньо можливостей відновити контроль над своєю територією.
  • Згідно з дослідженням, який ми провели Центром «Нова Європа», що відстежує впровадження Україною принципів і стандартів НАТО, у 2021 році країна вже запровадила більше стандартів, ніж деякі нинішні члени НАТО.
  • Надання Україні запрошення до НАТО та початок переговорного процесу дасть величезний поштовх реформам в обороні та безпеці.
  • Це час історичних викликів, які вимагають історичного лідерства, і Захід не повинен боятися — українці не бояться.

Оригінал публікації – https://www.politico.eu/article/why-ukraine-should-get-an-invitation-to-nato/

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!