Ми у медіа
Епоха Трампа закінчується, але це ще не фінал. Вона рухається низхідною лінією. Але епоха трампізму ще триває
9 січня 2023, 09:59
автор: Альона Гетьманчук

«Епоха Трампа закінчується, але це ще не фінал. Вона рухається низхідною лінією. Але епоха трампізму ще триває».

Про це заявила директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук, коментуючи для LIGA.net розкол республіканців щодо кандидатури спікера нового скликання Конгресу США.

За словами експертки, після того, як Дональд Трамп не зміг гарантувати республіканцям переконливу перемогу на проміжних виборах, розпочалася публічна переоцінка його особистості у контексті майбутнього Республіканської партії та президентських виборів 2024 року.

Як пояснює Гетьманчук, зменшення впливу експрезидента США на крило трампістів могло стати причиною, чому Трамп раніше змінював свою позицію щодо підтримки кандидатури від республіканців на посаду спікера Конгресу США Кевіна Маккарті. 3 січня проти нього проголосувало 19 вкрай правих трампістів, через що вперше за сто років Палата представників не змогла з першої спроби обрати спікера нового скликання Конгресу США.

«Трамп раніше або лукавив щодо підтримки Маккарті, або розуміє, що його вплив на крило трампістів зменшується. Не виключено, що Трамп зрозумів: навіть якщо він підтримає кандидатуру Маккарті, це може не гарантувати безперешкодного обрання на посаду спікера», – пояснила експертка.

Директорка Центру «Нова Європа» додає, що у разі обрання спікером Маккарті існує можливість, що він знову почне загравати із крилом трампістів.

«Він уже робив це перед виборами, коли виступив проти «безлімітних чеків» (скорочення допомоги) для України. Тоді він відкрив скриньку Пандори – трампівське крило зрозуміло, що воно може нав’язувати нові вимоги… Маккарті має прислухатися до цієї гучної меншини… Не факт, що буде знижена підтримка України. Але до будь-якого пакета допомоги це крило партії висловлюватиме застереження та вестиме нескінченні переговори», – зазначила Альона Гетьманчук.

Повну статтю читайте за посиланням.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!