Ми у медіа
На що Україна може розраховувати за підсумками цього саміту – це «принципове» політичне зобов’язання ЄС розпочати переговори про вступ України в ЄС, якщо вона виконає всі вимоги Брюсселя
3 лютого 2023, 09:33
автор: Леонід Літра
Старший аналітик Центру «Нова Європа» Лео Літра у коментарях BBC Україна та Deutsche Welle розповів про те, що варто очікувати Україні від саміту Україна-ЄС, який вже завтра відбудеться в Києві.
За словами старшого аналітика Центру «Нова Європа», у ЄС є країни, які вважають, що Україна занадто швидко рухається на шляху до вступу, а тому під час саміту для нас принципово отримати сигнал про можливість відкриття переговорів за умов виконання «домашнього завдання».
«Є опозиція щодо такої швидкості, тому, я вважаю, для України принципово отримати цей сигнал – якщо ви зробите все, що ми попросили, то в кінці року буде політичне рішення щодо початку переговорів», – розповів Лео Літра.
Експерт додає, що саміт може стати майданчиком для обговорення також інших політичних питань. Зокрема, пошуку моделей інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС.
«Успіхом саміту можна буде вважати поступ в питаннях запровадження «промислового безвізу» та інтеграції українського ринку з ринком ЄС. Це дуже важливо для України, тому що ми можемо стати частиною ЄС без набуття членства. Я вважаю, що ЄС і Україна зможуть запропонувати якусь модель інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС», — наголосив старший аналітик Центру «Нова Європа».
У Києві також очікують, що у декларації саміту буде зафіксовано положення про створення спецтрибуналу для переслідування вищого керівництва Росії за злочин агресії. Лео Літра пояснює, що наразі складно сказати, чи будуть там прописані конкретні рішення:
«Створення спецтрибуналу – довготривалий і чутливий процес, але якщо всі країни-члени ЄС висловляться на його підтримку, то це дасть можливість підійти до практичних аспектів цього питання».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!