Ми у медіа
Наша амбіція має бути одною – на Вільнюському саміті наступного року вийти на запрошення України до членства в НАТО, почати цей процес і отримати тимчасові гарантії безпеки
2 грудня 2022, 12:08
автор: Альона Гетьманчук
«Наша амбіція має бути одною – на Вільнюському саміті наступного року вийти на запрошення України до членства в НАТО, почати цей процес і отримати тимчасові гарантії безпеки».
Це одна з думок директорки Центру «Нова Європа» Альони Гетьманчук, яку вона висловила під час телемарафону «Єдині новини».
«На сьогодні все ще немає консенсусу серед країн-членів НАТО щодо того, аби Україна була у найближчій перспективі в Альянсі. Країни-члени бояться, що Україна може так чи інакше принести війну з Росією в саме НАТО і вже йому доведеться стати повноцінною стороною конфлікту. Також будемо відвертими є країни, які вважають, що членство України в НАТО можна використати як певний компроміс у майбутніх переговорах із Росією. Вони розуміють, що на територіальні поступки Україна не піде, але на поступки щодо членства в НАТО могла б піти», — зауважила Альона Гетьманчук.
Інше застереження країн-членів НАТО — те, що Україна ще сама не готова до членства в Альянсі.
«Є застереження щодо того, що навіть якщо ми стаємо дедалі більш готовими у військовому сенсі й рівень взаємозамінності нашої з країнами-членами НАТО зростає фактично щоденно, то залишаються питання щодо політичної взаємосумісності. Тобто є певні ключові реформи, які перегукуються з сімома рекомендаціями ЄС щодо кандидатства. Вважається, що Україна все одно не готова до членства з точки зору політичної взаємосумісності», – розповіла Альона Гетьманчук.
Останнє застереження, яке активно просувають навіть прихильники України, – те, що гострої необхідності у членстві в НАТО для України немає, якщо буде потужна військова підтримка на двосторонньому рівні.
«Це доволі небезпечний аргумент, який може підривати наші плани та амбіції», — пояснила директорка Центру «Нова Європа».
Щодо членства в ЄС, то Альона Гетьманчук наголосила, що Україна має певний поступ у впровадженні семи рекомендацій ЄС.
«Згідно з оцінками експертної ініціативи «Кандидат Ckeck-2», яку ініціював наш аналітичний центр, якщо станом на серпень рекомендації були виконані на 4,4 з 10 балів, то станом на жовтень ця оцінка була 4,7 бала. Загалом рівень непоганий, єдине, що ми бачимо сповільнення темпів в останні місяці. Це не лише провина України, але і європейських партнерів, які невчасно надають висновки щодо тих чи інших законопроєктів. Дуже важливо докласти зусиль. Ці сім рекомендацій фактично є таким собі тестом того, наскільки ми зможемо імплементувати й впроваджувати європейське законодавство під час вступних переговорів із ЄС», — розповіла Альона Гетьманчук.
Більше про результати виконання Україною семи рекомендацій ЄС читайте за посиланням.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!