“Подивіться на нас, усе можливо,” – звернувся до мешканців пострадянських країн Володимир Зеленський після своєї перемоги на виборах. Центр “Нова Європа” проаналізував, чи стало президентство Зеленського елементом “м’якої сили” України у 5 країнах регіону.
Альона Гетьманчук, директорка “Нової Європи”, Ганна Мєдвєдєва, аналітикиня центру, та Сергій Солодкий, перший заступник директора, сьогодні у мікс-форматі презентували нове велике дослідження “”М’яка сила” України в регіоні. Що змінилось за президентства Володимира Зеленського? Кейси Білорусі, Грузії, Молдови, Казахстану та Росії”.
“Європейська правда” також опублікувала скорочену версію дослідження.
Документ став свого роду продовженням дослідження “М’яка сила України в регіоні: інструмент ефективної зовнішньої політики”, яке Центр “Нова Європа” проводив дев’ять років тому. Наші аналітики з’ясовували, як змінився потенціал м’якої сили України на пострадянському просторі за цей час, та якими є нові сильні сторони України.
У дискусії взяли участь представники Офісу Президента, Міністерства закордонних справ України, Верховної Ради України та громадських організацій, а саме:
- Євгеній ЄНІН, Заступник Міністра закордонних справ України
- Андрій БУКВИЧ, Генеральний директор Директорату зовнішньої політики Офісу Президента України
- Вадим ГАЛАЙЧУК, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом
- Ганна ГОПКО, Голова мережі захисту національних інтересів «ANTS»
- Вікторія ЗАКРЕВСЬКА, політична аналітикиня
- Григорій ФРОЛОВ, віцепрезидент «Free Russia Foundation»
- Лео ЛІТРА, старший аналітик Центру «Нова Європа»
Учасники мали змогу долучитись до заходу онлайн. Пропонуємо до Вашої уваги відео трансляцію заходу:
"М'яка сила" України в регіоні. Що змінилось за президенства Володимира Зеленського?
Gepostet von Центр "Нова Європа" / New Europe Center am Mittwoch, 8. Juli 2020
Кілька ключових тез спікерів:
- Україна не є цікавою і привабливою як маленька Росія чи велика Білорусь. Вона цікава на пострадянському просторі саме як трендсеттер демократичних та євроінтеграційних процесів.
- На нову українську владу покладають сподівання, що вона здатна відповісти на виклики, спiльнi для всiх дослiджуваних країн— на користь не лише України, а й цілого регіону.
- Президенство Зеленського посилило позицію України в досліджуваних країнах. Першою з причин є його молодість, другою – те, що в Україні існує оновлюваність еліт.
- Демократія – ключовий елемент нашої м’якої сили. Бізнес приходить туди, де існує верховенство права та справедливі суди, туди, де його чекають та готові впроваджувати.
- Лише демократична, реформована Україна стане справжньою м’якою силою для регіону. Зміни в країні мають бути докорінні: видимі зрушення на шляху до деолігархізації, укріплення верховенства права.
Фото-звіт із заходу можна переглянути тут.
Про захід та ключові думки учасників заходу також написала газета “День”.
Захід був підготовлений Центром «Нова Європа» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Ukraine в Україні. Захід є винятковою відповідальністю Pact та Центру «Нова Європа» i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.