Аналітика
“М’яка сила” України в регіоні. Що змінилось за президентства Володимира Зеленського?
8 липня 2020, 13:30
автор: Ганна Мєдвєдєва

 

 

“Подивіться на нас, усе можливо,” – звернувся до мешканців пострадянських країн Володимир Зеленський після своєї перемоги на виборах.

Центр “Нова Європа” проаналізував, чи стало президентство Зеленського елементом “м’якої сили” України у 5 країнах регіону і 8 липня презентував нове велике дослідження “”М’яка сила” України в регіоні. Що змінилось за президентства Володимира Зеленського? Кейси Білорусі, Грузії, Молдови, Казахстану та Росії”.

PDF-версія дослідження доступна тут (дослідження також було перекладено англійською та російською мовами).

Коротку версію документа опублікувала також “Європейська правда”.

 

«Із моменту обрання Зеленського нові можливості отримала і Україна. За вдалої і продуманої стратегії та успішних трансформацій у самій Україні, президентство Зеленського могло б посприяти одночасно трьом важливим цілям позиціонування України серед пострадянських країн, а також російськомовного світу загалом (не плутати з «русскім міром»).

  • По-перше, це зростання інтересу та цікавості до України та подій, що відбуваються всередині нашої країни, а не лише у конктексті війни Росії проти України.
  • По-друге, перетворення України на альтернативний Москві центр тяжіння і привабливу модель розвитку для населення інших пострадянських країн.
  • Нарешті, персоналізований чинник — перетворення Зеленського на своєрідного конкурента Путіна для російськомовних громадян різних країн світу.

Все це в комплексі могло б посприяти посиленню «м’якої сили» України у низці пострадянських країн.»

 

 

 

Документ став свого роду продовженням дослідження “М’яка сила України в регіоні: інструмент ефективної зовнішньої політики” (2011), яке Центр “Нова Європа” проводив дев’ять років тому. Наші аналітики з’ясовували, як змінився потенціал м’якої сили України на пострадянському просторі за цей час, та якими є нові сильні сторони України.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!