Події
ЦНЄ разом з партнерами презентував “Індекс Східного партнерства” у Брюсселі
26 січня 2018, 16:08

Центр “Нова Європа” разом з партнерами з країн Східного партнерства презентував дослідження “Індекс Східного партнерства 2015-2016: аналіз прогресу європейської інтеграції, демократичних реформ та сталого розвитку” 23 січня у Брюсселі.

Заступниця директора ЦНЄ Катерина Зарембо:

“За показником “Міжнародна безпека, політичний діалог та співпраця” Україна отримала найвищу оцінку – 0.78. Цей бал передусім відображає інтегрованість України до євросоюзівських безпекових структур у політичному вимірі – Україна єдина з усіх країн Східного партнерства проводить щорічні саміти з ЄС, має найбільшу кількість двосторонніх візитів на високому рівні, тощо.

З іншого боку, після початку російської агресії Україна стала останньою частинкою “пазлу” збройних конфліктів у регіоні Східного партнерства. Підкреслю, що у регіоні наявні як “заморожені” конфлікти (якщо під “заморозкою” розуміти відсутність бойових дій – Придністров’я у Молдові, Абхазія та Південна Осетія у Грузії, анексія Криму в Україні), так і конфлікти “низької інтенсивності” – ті, де режим припинення вогню не діє (Нагорно-Карабах в Азербайджані та окуповані території на Сході України).

В українському випадку наявність збройного конфлікту має серйозний вплив на європейську інтеграцію України – як через можливість Росії впливати на Україну, так і через використання конфлікту як приводу для збільшення повноважень влади в Україні та порушень прав людини. Разом з тим, важливо підкреслити, що ратифікація Угоди про асоціацію та вступ у силу безвізового режиму з ЄС на тлі і попри наявність конфлікту – це величезне досягнення України за період, який охоплюється звітом”.

«Індекс» охоплює період з березня 2015 року по грудень 2016 року та відображає досягнення та поточну ситуацію в таких аспектах:

  • Наближення (Approximation) – наскільки країни Східного партнерства імплементували ключові норми ЄС та міжнародні стандарти, зокрема у таких сферах як демократія і права людини, європейська інтеграція і наближення політики, сталий розвиток.
  • Взаємозв’язок (Linkage) – транснаціональні зв’язки між бізнес-середовищем, громадянським суспільством, громадянами та урядами у країнах СхП та ЄС у таких сферах як міжнародна безпека, політичний діалог та співпраця, секторальна співпраця і торгівля, громадяни в Європі.

Переглянути публікацію англійською мовою можна тут.

Координував проведення дослідження Форум громадянського суспільства Східного партнерства. Українську частину дослідження підготував Центр “Нова Європа” за підтримки Міжнародного фонду Відродження.

Серед авторів публікації – експерти Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!