Події
Протидія дезінформації та створення бренду держави: досвід Ізраїлю для України
19 липня 2018, 09:58

Центр «Нова Європа» пропонує вашій увазі основні тези спікерів Сесії №3 «Публічна дипломатія Ізраїлю: протидія дезінформації та створення бренду держави за кордоном» конференції «Досвід державотворення Ізраїлю: уроки для України», яка була проведена 12 червня спільно із «Українсько-Єврейською зустріччю».

 

Роберт Сінгер, генеральний директор та виконавчий віце-президент Всесвітнього єврейського конгресу

Значна кількість видатних діячів в історії Ізраїльської держави народилися в Україні.

  • «Голда Меїр, перша жінка – прем’єр-міністр Ізраїлю. Володимир Жаботинський, наш відомий співвітчизник, з Одеси. Навіть сьогоднішній спікер Парламенту – Йоель Едельштейн – народився в Чернівцях».

Всесвітній єврейській конгрес – організація, що об’єднує 103 єврейські громади по всьому світу – протягом багатьох років є однією з передових в боротьбі з антисемітизмом.

  • «Ми створили підрозділи, присвячені боротьбі з антисемітизмом і делегітимізацією держави Ізраїль. Наша основна мета – реформування міжнародних інституцій, які намагаються знайти причини для засудження Ізраїлю, а також забезпечення молодих поколінь євреїв інструментами, які їм потрібно розвивати для захисту Ізраїлю».

Активне використання дипломатії та виховання нових поколінь лідерів єврейських громад є життєво важливим для забезпечення майбутнього Ізраїлю.

  • «Дипломатія – наша першочергова діяльність. З метою захисту Ізраїлю ми встановили і підтримуємо відносини з політичними лідерами більше 60 країн, як і з ключовими діячами провідних міжнародних організацій».
  • «Протягом останніх років ми доклали зусиль для розвитку наступних поколінь лідерів єврейських громад. Наразі ми маємо близько 250 представників, які є випускниками університетів 40 країн світу».

Соціальні медіа є одним з головних каналів комунікації у сучасному суспільстві.

  • «Одною з найбільш важливих розробок стало створення підрозділу делегітимізації та соціальних мереж у відділі зв’язків з громадськістю для підтримки нашої діяльності. В минулому році наші соціальні мережі досягли 1,8 млн. відвідувачів зі змістом, що розповсюджується більш ніж на 20 мовах».

Україні у міжнародній діяльності слід більш активно залучати свою діаспору за кордоном.

  • «Ви повинні розглядати діаспору за кордоном як важливий актив. Вони є потенційними послами, які можуть допомогти світу краще зрозуміти Україну».

 

Рон Прозор, голова Інституту міжнародної дипломатії ім. Абби Евена,  Посол Ізраїлю в ООН (2011-2015)

На світовій арені проти Ізраїлю активно ведеться негативна інформаційна кампанія.

  • «Коли я приїхав працювати до Нью-Йорка, я був шокований тим, що проти Ізраїлю мав місце так званий «політичний терор» практично по кожному напрямку. На всіх рівнях виступали проти держави Ізраїль…».

Ізраїль регулярно проводить заходи щодо протидії негативним інформаційним кампаніям.

  • «Як ви знаєте, Ізраїль має гарну інформаційну і розвідувальну служби, однак це велика робота в публічній сфері і вона повинна змінювати наш спосіб мислення».
  • «Потрібно запевнити людей в тому, що ситуація на місці не така як у медіа, створити сприйняття того, що ви говорите правду».

Україні необхідно створити бренд країни.

  • «Наприклад, коли я говорю Франція, ваша асоціація – романс, Італія – посмішка і їжа, Ізраїль тепер стартап-нація. Ви повинні подумати, як створити такий бренд для України, і далі система почне працювати, а структури спільно взаємодіяти».

 

Василь Мирошниченко, партнер компанії CFC Consulting

Україні слід використовувати досвід Ізраїлю у сфері розбудови зв’язків із діаспорою.

  • «Українська діаспора в радянські часи також хотіла бачити незалежну Україну, була мобілізована, але потім після здобуття незалежності активність стала меншою. Далі ми мали ще одну хвилю – Революцію Гідності і російську агресію, які і стали поштовхом для мобілізації діаспори. Однак я вірю, що досвід взаємодії Ізраїлю з діаспорою – це те, що ми могли б повторити і дійсно побудувати подібну систему».

Ізраїль – країна, яка постійно в стані війни з сусідами, змогла побудувати успішний бренд IT-нації, розробника програмного забезпечення та інноваційних технологій.

  • «Нам дуже хотілося б досягти подібного в Україні, і хотілося б бачити більше ізраїльських інвестицій сьогодні, які допомогли б нам донести до українців, що попри війну, негативні тренди в економіці, корупцію тощо, є ще багато різних можливостей».

Україна наразі вже використовує досвід Ізраїлю у сфері виховання майбутніх поколінь лідерів.

  • «Проект Української академії лідерства з використанням досвіду Ізраїлю є дуже гарним прикладом виховання майбутніх поколінь лідерів, які будуть патріотами своєї країни і будуть знати власну історію».

Сьогодні публічна дипломатія для України – питання виживання.

  • «Ми повинні доносити нашу точку зору до інших і нам потрібно ставати сильнішими в економічному плані. Для нашого сусіда наш успіх, особливо відносно рівня життя в Україні і її трансформації в європейську країну, є найбільшим страхом».

 

Наталія Попович, президент групи компаній One Philosophy

Для України є три найбільш важливі уроки з історії Ізраїлю.

  • «Перший – сама історія сіонізму. Усвідомити, що народ, який дуже постраждав, може бути успішним і самодостатнім, в цьому полягає найбільша можливість для України. Євреї довго відчували, що не зможуть стати рівноправними учасниками, аж поки інші нації будуть вказувати їм на їх місце в Європі, в суспільстві, в інших ієрархіях. Точно так українці, фактично, тільки після Революції Гідності усвідомили, що не готові жити в світі, в якому Росія ставиться до України як до тимчасового утворення, не визнає українську націю. В цьому з точки зору усвідомлення сили є дуже великий урок для нашої країни».
  • «Другий урок – величезне усвідомлення, яке я побачила, знайомлячись з багатьма людьми в Ізраїлі, коли ми створювали Академію лідерства. Це люди, які щодня формують свій характер, живучи в майже постійній загрозі, але постійно винаходячи в собі інновації та ресурси, аби залишатися успішними. Це той досвід, який зараз український творчий клас і IT-клас захищають не тільки в Україні, але і за кордоном».
  • «Третій урок – Ізраїль зрозумів, що треба дбати про найслабшу ланку, треба дбати про людей. Питання інфраструктури, охорони здоров’я, освіти, які є в Ізраїлі, допомагають їм залучати більше людей, які хочуть стати частиною успіху країни. Тут мова йде про те, аби поставити людину в центр уваги роботи уряду, аби кожен український солдат відчував, що за ним буде стояти держава, як це відбувається в Ізраїлі».

Досвід Ізраїлю використовувався у роботі Українського кризового медіа-центра (Наталія Попович є однією із засновниць УКМЦ).

  • «Ізраїльські спікери впевнено та наполегливо захищають інтереси своєї країни. Це те, чому ми вчимося,  але поки в Україні ми маємо сотні спікерів з різними месиджами, що може впливати на ефективність України в міжнародних відносинах».
  • «Не менш важливе і використання сили громадянського суспільства, організацій і експертів, які, поки повага до українських держслужбовців напрацьовується, мають кредит довіри і намагаються його використовувати для захисту України. Зокрема, ми в Українському кризовому медіа-центрі створили групу аналізу гібридних загроз, яка провела фундаментальне  дослідження, як російська офіційна лінія телебачення висвітлює європейські країни».

 

Головні тези спікерів Пленарного засідання  

Головні тези спікерів Сесії №1 «Національна безпека та права людини: як знайти рівновагу у забезпеченні державних інтересів?»

Головні тези Сесії №2 «Зміцнення нації: мова, освіта, інклюзія»

Головні тези спікерів Сесії №4 «Ізраїльський досвід взаємодії з діаспорою»

Головні тези спікерів Сесії №5 «Ізраїль: досвід підтримки інновацій»

Головні тези спікерів Сесії №6 «Оборона та інновації: досвід Ізраїлю»

Також до вашої уваги повний фотозвіт з конференції та відеозаписи усіх панелей заходу

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!