Події
Сьомий німецький сніданок у Києві
12 жовтня 2021, 10:50

 

12 жовтня 2021 року Центр «Нова Європа» провів Сьомий німецький сніданок на тему “Україна-Німеччина: вплив федеральних виборів на двосторонні відносини”. Захід був організований у партнерстві з Інститутом європейської політики (Берлін) під патронатом Посла Федеративної Республіки Німеччина Анки Фельдгузен.

Більше про проєкт «German Ukrainian Researchers Network» (GURN) – тут.

У довірливій атмосфері у форматі не під запис представники українського МЗС та експертної спільноти обговорили із запрошеними німецькими спікерами очікування від українсько-німецьких відносини після виборів у Німеччині.

 

 

Запрошеними спікерами заходу стали:

  • Вільфред Їльге, Радник з питань медіації в Україні, Центр з міжнародних миротворчих операцій (ZIF), (Берлін)
  • Андре Гертель, Дослідник, Відділ Східної Європи та Євразії, Німецький інститут з міжнародних питань та безпеки (Stiftung Wissenschaft und Politik (SWP), (Берлін)
  • Густав Грессель, Старший науковий співробітник, Європейська рада з міжнародних відносин (ECFR), (Берлін)

Центр «Нова Європа» представили директорка Альона Гетьманчук та перший заступник директора Сергій Солодкий.

 

 

На заході обговорювались такі питання:

  • Які варіанти коаліції є найбільш вірогідними і чому?
  • Якими, найімовірніше, будуть підходи нової коаліції до України загалом?
  • Чи є ймовірність, що курс у напрямку Росії зміниться під час нової коаліції?
  • Чи варто очікувати якихось змін у позиції ФРН щодо переговорів між Україною та Росією за нового канцлера?
  • Якими будуть зовнішньополітичні і безпекові пріоритети Німеччини за нового уряду, та як Україна вписуватиметься у ці пріоритети?

Повний фото-звіт із заходу доступний тут.

 

 

“Німецькі сніданки” – це унікальний формат, який відбувається у Києві регулярно. Це продовження серії “Українських сніданків”, які з 2017 року організовує у Берліні Інститут європейської політики. Ініціатива “Німецьких сніданків” була розпочата з метою обговорення поглядів німецьких експертів та осіб, відповідальних за прийняття рішень щодо подій в Україні та Німеччині, та встановлення професійного діалогу між експертами обох країн.

Захід є частиною проєкту «German Ukrainian Researchers Network» (GURN). GURN спрямований на створення німецько-української експертної мережі, посилення експертизи в аналізі політики та просування спільних дослідницьких проектів. GURN проводиться за ініціативи Інституту європейської політики (Берлін) у тісній співпраці з Фондом Демократичних Ініціатив імені Ілька Кучеріва (Київ), ініціативою з розвитку аналітичних центрів Think twice UA (Київ)Центром “Нова Європа” (Київ), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!