Події
“Нова Європа” та Ifri провели ІІІ Форум Україна-Франція
4 квітня 2024, 21:57

4 квітня 2024 року року Центр “Нова Європа” спільно з Французьким інститутом міжнародних відносин (Ifri) організував ІІІ Форум «Україна-Франція» у Парижі.

Під час заходу упродовж трьох тематичних панелей урядовці та незалежні експерти обговорили:

  • Як Україна може виграти «війну на виснаження»?
  • Армія, еліти, суспільство: чи можна зруйнувати «священний союз»?
  • Велика євроатлантична угода для України: перспективи вступу до ЄС та НАТО.

Із ключовими промовами виступили Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України,  Жан-Ноель Барро, Міністр-делегат у європейських справах, Міністерство Європи та закордонних справ Франції.

Крім того, серед спікерів заходу:

  • Бріс Рокфей, Директор із питань континентальної Європи, Міністерство Європи та закордонних справ Франції
  • Ростислав Огризко, Директор Першого територіального департаменту (країни Європи), Міністерство закордонних справ України
  • Девід Цвах, Директор з європейських справ, Міністерство Європи та закордонних справ Франції
  • Бенджамін Хаддад, Голова, Група дружби «Франція-Україна», Національні збори Франції
  • Вадим Омельченко, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції
  • Мануель Лафон Рапнуй, Голова політичного планування, Міністерство Європи та закордонних справ Франції

Ключові ідеї спікерів Форуму:

Альона Гетьманчук, директорка Центру “Нова Європа”:

Франція має всі шанси стати не лише опорою коаліції рішучих у Європі, але й по праву її очолити.

З початку повномасштабного вторгнення французько-українські відносини пройшли кілька фаз з боку Франції – фазу страху, фазу співчуття, фазу солідарності. Сьогодні Франція увійшла у фазу сміливості.

Ми в Україні дуже високо цінуємо і дуже вдячні за нові рішучі підходи, озвучені президентом Франції Макроном.

Підходи, які чітко демонструють: для того, аби Росія не виграла війну, потрібні заяви та рішення, здатні змінювати стратегічну калькуляцію Путіна. Вже саме припущення щодо залучення військових контингентів коаліції рішучих здатне змінити цю калькуляцію, а отже – змінити хід війни.

Коли кажуть, що українців та французів обʼєднує війна, це не зовсім так – українців та французів обʼєднує дещо більше – і це більше, це “свобода”, яку ми однаково цінуємо, яку однаково готові захищати.

Попри те, що Україна та Франція перебувають на зовсім різних етапах війни з Росією: щодо Франції Росія наразі веде гібридну війну, а щодо України – кровопролитну конвенційну, хоча у свій час починала також з гібридної.

 

Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України:

Кожного дня у мене одна тема для розмов – це системи ППО Patriot. Іноді від колег, які підтримують Україну, доводиться чути, що це складно. Я впевнений, якби вони одну ніч провели в Харкові, зранку задача знайти батарею Patriot, видавалася б їм менш складною, ніж вона є зараз.

Я дуже хочу, щоб весь євроатлантичний регіон почув президента Макрона і почав серйозно ставитися до того, що він говорить.

Мені завжди доводиться переконувати колег, коли все очевидно. Якщо частина Європи вважає, що війни досі немає вдома і вона десь далеко, це велика помилка.

Сьогодні нам потрібно приймати сильні та постійні рішення щодо посилення армії та можливості українського наступу на фронті.

Жан-Ноель Барро, Міністр-делегат у європейських справах, Міністерство Європи та закордонних справ Франції:

Франція продовжуватиме робити все можливе для зближення України з євроатлантичними структурами, щоб Україна вступила до НАТО у належний час.

Здатність спротиву України вразила весь світ. Українці черпають силу з внутрішньої згуртованості проти російської агресії. Незважаючи на виснаження війною, ваша національна єдність ілюструється збереженням вражаючої динаміки проведення реформ, безпрецедентної для країни у стані війни.

Україна спромоглася здійснити значну кількість реформ, в тому числі у досить складних сферах. І сила цієї динаміки є найкращою козирною картою для вступу України в ЄС. Її потрібно зберігати, щоб здійснити подальші кроки.

Ключові месиджі спікерів сесії 1. “Як Україні виграти «війну на виснаження»?”

Ключові месиджі спікерів сесії 2. “Армія, еліти, суспільство: чи можна зруйнувати «священний союз»?”

Ключові месиджі спікерів сесії 3. Велика євроатлантична угода для України: перспективи вступу до ЄС і НАТО.

Завершальні слова: Вадим Омельченко, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції та Мануель Лафон Рапнуй, Голова політичного планування, Міністерство Європи та закордонних справ Франції.

Відео запис українською доступний на Youtube сторінці Центру “Нова Європа”:

Більше інформації про попередні форуми Україна-Франція можна знайти на сторінці «Нової Європи» за посиланнями: І Форум Україна-Франція (10 лютого 2022 року) та ІІ Форум Україна-Франція (10 березня 2023 року).

Форум організований Центром «Нова Європа» і Французьким інститутом міжнародних відносин (IFRI) за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Висловлюємо вдячність Міжнародному фонду «Відродження» за підтримку міжнародних адвокаційних зусиль Центру «Нова Європа».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!