Події
Центр «Нова Європа» здійснив адвокаційний візит до Франції
7 квітня 2024, 18:00

Команда Центру “Нова Європа” (ЦНЄ) завершила черговий адвокаційний візит до Франції, що став п’ятим з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

За словами директорки «Нової Європи» Альони Гетьманчук, зустрічаючись з радниками президента Макрона в Єлісейському палаці, з профільними представниками Міноборони Франції та Генштабі, де на зустрічі замість кількох людей було 16 представників, Міністерства фінансів, команда ЦНЄ намагалась разом знайти відповіді на питання, як швидше та ефективніше створити коаліцію рішучих. Саме таке Альона Гетьманчук назвала на наступний день після заяв Макрона коаліцію країн, які з подачі Франції мають відкинути політику самостримування і з усіх сил почати топити за перемогу України, а не якісь гібридні форми крихкого миру.

«Не на всі питання поки знайшли відповіді. Зокрема, поки досі не дуже зрозуміло,яким чином амбіції Франції будуть підкріплені відповідними ресурсами. Тим паче, що щодо конфіскації російських активів – одного з топ-пріоритетів нашого візиту і чи не єдиного великого питання, де ми ще не порозумілись з Парижем – вони й надалі залишаються вкрай обережними», – зазначила Альона Гетьманчук. «Надали їм завдяки партнерам з ICUV – International Centre for Ukrainian Victory аргументи, чому варто конфіскувати принаймні ті 5 млрд євро прибутків за 2022-2023 роки, які вже можна було б витратити на військову допомогу України», додала Гетманчук.

Багато говорили про нагальні потреби як-то потреби в посиленні протиракетних спроможностей України. Дуже конкретно ставили питання про можливість задіяти французьку SAMP-T, яка базується і в Румунії.

6 квітня наші партнери організували на вулицях Парижа серйозне ралі “Make Russia pay”, де ми теж взяли активну участь.

Окремою частиною візиту до Парижу став ІІІ Форум Україна-Франція. 4 квітня на одному майданчику зібрались майже 500 учасників для обміну думками між урядовцями, парламентарями, незалежними експертами, котрі опікуються військовими, політичними, безпековими, економічними та енергетичними проблемами, спільними для України, Франції та Європи загалом. Форум був організований Центром «Нова Європа» і Французьким інститутом міжнародних відносин (IFRI) за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

 

Адвокаційний візит до Франції здійснений Центром «Нова Європа» у партнерстві з ICUV (International Centre for Ukrainian Victory) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!