Події
Відверто про Україну і ЄС. Як бачать євроінтеграцію херсонці?
28 вересня 2018, 14:25

Мешканці Херсона вважають запорукою успішної євроінтеграції досягнення Україною стандартів ЄС у економічній, соціальній та правовій сферах. Крім цього, на місцевому рівні відчувається брак поінформованості щодо Європейського Союзу. Про це йшлося під час публічної дискусії «Відверто про Україну і ЄС. Як бачать євроінтеграцію херсонці?», яку 28 вересня організували Центр «Нова Європа» та Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Спікерами дискусії були Юріс Пойканс, Надзвичайний та Повноважний Посол Латвії в Україні, Катерина Зарембо, заступниця директора, Центр «Нова Європа», Лео Літра, старший аналітик, Центр «Нова Європа», Олексій Гарань, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Петро Бурковський, аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень.

На початку заходу Катерина Зарембо презентувала результати соціологічного опитування щодо сприйняття українцями процесу євроінтеграції, яке було проведене соціологічною компанією GfK Ukraine на замовлення Центру «Нова Європа».

Юріс Пойканс під час свого виступу зауважив, що при вступі Латвії до Євросоюзу Брюссель відіграв дуже важливу роль у модернізації його країни.

«Угода про Асоціацію може грати роль дорожньої карти для України для подальшого вступу до ЄС», – наголосив посол.

Він також сказав, що вступ до Євросоюзу для Латвії був важливим не тільки з економічної точки зору, й з міркувань збереження національної ідентичності.

Крім цього, Пойканс торкнувся й негативних аспектів для Латвії після вступу до ЄС:

«Після інтеграції до Євросоюзу, з Латвії виїхало до держав ЄС близько 10% населення. Щоб компенсувати цей негативний фактор Латвія ввела інститут подвійного громадянства».

У свою чергу, Лео Літра наголосив, що деякі українці, після розчарування у певних політиках, автоматично переносять це розчарування й на процес євроінтеграції, який ці політики декларують.

«Інтеграція до Євросоюзу має певні труднощі для України, але альтернативи ЄС для нас є набагато гіршими», – зауважив старший аналітик ЦНЄ.

«Щоб запобігти масовій міграції українців до держав Євросоюзу слід проводити ефективні реформи в Україні», – додав він.

А Олексій Гарань звернув увагу на те, що після 2014 року підтримка посилення зав’язків з Росією серед мешканців півдня та сходу України значно скоротилася.

«На півдні та сході України домінує опція нейтральності у зовнішній політиці, а вступ до ЄС або до Митного союзу підтримує приблизно однакова кількість людей», – сказав науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи».

Петро Бурковський під час виступу пояснив, чому деякі українці негативно ставляться до євроінтеграції:

«Як показали фокус-групи, люди, які з недовірою ставляться до Євросоюзу, побоюються, що євроінтеграція погрішить їхній добробут».

Усі фото з дискусії доступні за посиланням

Захід відбувся в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Захід є винятковою відповідальністю Pact та Центру «Нова Європа» i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!