Події
Як Україні підготуватись до відкриття переговорів про вступ до ЄС?
23 вересня 2022, 16:26

Центр “Нова Європа” у партнерстві з European Stability Initiative (ESI) організував закрите експертне обговорення з Ігорем Жовквою, Заступником Керівника Офіс Президента України.

Раніше Центр “Нова Європа” вже організовував дискусії, присвячені домашньому завданню, яке має зробити Україна, щоб краще підготуватись до відкриття переговорів про членство в ЄС.

Цього разу у довірливій атмосфері не під запис українські та закордонні експерти обговорили виклики для вступу України в ЄС, які надходять з боку самого ЄС. Адже, як зазначила директорка Центру “Нова Європа”, було би помилкою вважати, що наразі м’яч перебуває лише на боці України.
“Він також знаходиться на стороні ЄС. І наше найбільше занепокоєння у цьому контексті полягає в тому, щоб не потрапити у балканську пастку – нескінченні переговори без наближення до членства в ЄС”, – Альона Гетьманчук.

Заступник Керівника Офісу Президента України також зауважив, що для України надзвичайно важливо не зав’язнути у бюрократичних процедурах ЄС, і що Україна розраховує на підтримку країн-членів ЄС щодо початку переговорів про вступ після оцінки ЄК з імплементації Україною 7 єврореформ.
“Україна та українці не бояться нічого: ані агресора, ані ухвалення та реалізації сміливих рішень. І ми очікуємо такої ж сміливості та відваги від наших європейських колег. Україна ще не в ЄС, але це європейська країна. Ми не хочемо належати до російського минулого, ми хочемо належати до європейського майбутнього,” – зазначив Ігор Жовква.

Зі свого боку партнер і друг Центру “Нова Європа” Гаральд Кнаус порекомендував, як Україні не втрапити до численних пасток євроінтеграції, з якими стикались інші країни (тривале не відкриття переговорів, політизація процесу та зловживання правом вето з боку держав-членів тощо):
Україні потрібно не лише прагнути розпочати переговори про вступ навесні 2023 року, але і промотувати повний доступ України до єдиного ринку ЄС та чотирьох свобод на основі прогресу в імплементації реформ.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!