У лютому-березні 2021 року Центр “Нова Європа” реалізував проєкт “Азійська стратегія в дії. Роль українсько-японської співпраці”. Основною метою проєкту стало налагодження тіснішої кооперації та формування кращого розуміння між двома країнами, зокрема на рівні аналітичних центрів. В рамках проєкту центр провів 4 заходи, підготував 4 аналітичні матеріали та 3 інфографіки, присвячені українсько-японським відносинам.
ФОРУМ
16 лютого 2021 року відбувся перший україно-японський форум “Азійська стратегія в дії. Роль україно-японської співпраці” за участі заступника міністра закордонних справ України, посла Японії в Україні, посла України в Японії, провідних українських та японських експертів.
Протягом трьох панельних дискусій урядовці, аналітики та науковці з Японії та України розглянули питання, які стосуються ширшого безпекового середовища, в якому перебувають сьогодні обидві країни, а також питання двостороннього порядку денного, включно з роллю «м’якої сили» в українсько-японських відносинах.
Про форум у медіа можна дізнатись тут:
- “Партнерство, що сходить”. Альона Гетьманчук, Українська правда (блог)
- “Що треба розуміти Києву для ефективного безпекового співробітництва з Японією?”. УКРІНФОРМ (стаття)
- “Україна та Японія починають переговори про зону вільної торгівлі”. Kyiv Post (новина)
На форумі було презентовано аналітичну записку Альони Гетьманчук, директорки Центру “Нова Європа” “Україна-Японія: як забезпечити глобальне партнерство?”.
Стаття на основі записки була опубліковна у виданні “Дзеркало тижня”.
ОНЛАЙН-ДИСКУСІЇ
За підсумками форуму “Азійська стратегія в дії. Роль українсько-японської співпраці” було проведено три онлайн-дискусії та підготовлено відповідні аналітичні коментарі.
- “Американсько-японський безпековий альянс: ключові поради для України” (15 березня 2021 року)
Дискусія була присвячена безпековій співпраці Японії та США.
Під час заходу Бонджі Охара, старший науковий співробітник Фонду миру Сасакава представив аналітичний коментар “Американсько-японський безпековий альянс: на що варто звернути увагу Україні”.
Документ також опублікувало видання “День”.
- “Як ребрендингувати Україну в Японії і навпаки?” (17 березня 2021 року)
Дискусія була присвячена ребредингу та мякій силі України в Японії та Японії в Україні.
Під час заходу Такаші Хірано, Керівник японської секції “УКРІНФОРМ” презентував аналітичний коментар “Як ребрендингувати Україну в Японії і навпаки”.
Дискусія була присвячена перспективам двосторонньої торговельно-економічної співпраці.
Про захід також написало видання “УКРІНФОРМ”.
Під час заходу Дайске Кітаде, старший аналітик Mitsui & Co. Global Strategic Studies Institute (Японія), та Сергій Солодкий, перший заступник директора Центру «Нова Європа» (Україна) презентували аналітичний коментар “Торговельний зв’зок Україна-Японія-ЄС: взаємний вплив та нові можливості”.
ІНФОГРАФІКА
У вичерпній інфографіці про українсько-японські відносини ми коротко окреслили головні знахідки з усіх наших заходів та публікацій, виданих в рамках проєкту.