Події
Адвокаційний візит «Нової Європи» до Японії
19 січня 2023, 17:37

З 12 по 18 січня 2023 року Центр «Нова Європа» у партнерстві з International Centre for Ukrainian Victory (ICUV) здійснив адвокаційний візит до Японії, пов’язаний із початком головування цієї країни у G7. 

«Нам принципово важливо було здійснити адвокаційний візит до Японії саме на початку головування цієї країни в G7, щоб відразу задати правильний тон в питаннях, які так чи інакше стосуються України», — пояснила цілі візиту директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук. 

До української делегації увійшли директорка Центру «Нова Європа» та старший аналітик Лео Літра, співзасновниця International Centre for Ukrainian Victory ICUV та членкиня правління Всеукраїнської громадської організації «Центр протидії корупції» Олена Галушка, співзасновниця International Centre for Ukrainian Victory ICUV та ексголова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко, а також правозахисниця Марія Курінна.

Перший день візиту: 

Українська делегація зустрілась із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії Сергієм Корсунським. 

Другий день візиту:

Експерти зустрілись та поспілкувались із генеральним директором з міжнародного співробітництва у Міністерстві оборони про військову співпрацю між Україною та Японією. 

«Говоримо про те, як не обмежуватись у військовій співпраці попри всі наявні в Японії обмеження», – розповіла Альона Гетьманчук.

Третій день візиту:

Експерти відвідали місто Хіросіма, де в рамках японського головування в G7 відбудеться саміт Групи семи. Під час візиту експерти спілкувалися з  журналістами найпопулярнішої японської газети про лідерство Японії у питанні тероризму та ядерного шантажу з боку Росії.

“Для мене особисто повернення в Хіросіму відбулось після перерви у 20 років і зовсім в новому, актуалізованому великою війною контексті. Емоційно дуже важка екскурсія в Hiroshima Peace Memorial Park… Розмови з  журналістами найпопулярнішої японської газети, які роблять репортаж про наші відвідини Хіросіми,  про те, що хто як не Японія повинен взяти лідерство в тому, аби жорстко реагувати на всі спроби ядерного тероризму та ядерного шантажу з боку РФ. Тим паче нинішній прем’єр Японії Кішіда саме з Хіросіми. Підкреслили, наскільки важливо, щоб і Зеленський, якщо дозволятиме ситуація на фронті, взяв участь у саміті в Хіросімі, причому не онлайн”, – зазначила Альона Гетьманчук.

П’ятий день:

Експерти виступили на круглому столі у парламенті Японії, співорганізатором якого став Центр «Нова Європа». Під час виступу Альона Гетьманчук наголосила на тому, що «жодна країна світу так не зацікавлена в завершенні війни та мирі, як Україна, але сталий мир можливий лише у випадку перемоги України». 

«Саме тому зараз потрібно інвестувати всі зусилля у швидку перемогу – передусім через військову підтримку, але також фінансову підтримку і посилення санкційного тиску на РФ», – розповіла Гетьманчук

Старший аналітик Центру Лео Літра наголосив, наскільки важливо, щоб у процесі відбудови брали участь ті країни, які дійсно допомагають Україні виграти війну, а не лише висловлюють стурбованість «українською кризою». Він також розповів про важливість процесу вступу України до ЄС для того, аби процес відбудови був максимально транспарентним.

Шостий день:

У цей день експерти зустрілись із:

  • представниками трьох великих японських компаній, зацікавлених у відбудові України;
  • високопоставленими представниками уряду, зокрема гендиректором МЗС з європейських питань Накагоме Масаші, а також спеціальним радником прем’єр-міністра Геном Накатані;
  • провідними експертами Японії.

Сьомий день:

У цей день українська делегація:

  • взяла участь у круглому столі з високопоставленими представниками політичної партії «Комейто», яка входить до правлячої коаліції;
  • зустрілась із заступником міністра Японії з питань цифрової політики Акаіші Куічі;
  • зустрілась та взяла участь у дискусії з керівництвом провідної інформаційної агенції JiJi, робочий обід з японською агенцією розвитку, а також у пресконференції в Національному пресклубі, на яку поставити питання членам делегації зібралось понад 70 японських журналістів.

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!