Аналітика
“Громадська думка в Німеччині, Франції, Італії, Нідерландах і США. Як ці країни підтримують Україну та її прагнення стати членом НАТО?”
18 травня 2023, 16:39
автор: Леонід Літра

 

Центр «Нова Європа» представляє опитування громадян пʼяти країн – Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів і США. Воно було здійснене на замовлення нашого аналітичного центру компанією Kantar 27 квітня – 2 травня.

Зокрема, ми поставили такі запитання:

  1. Тривалість підтримки України у військовому і фінансовому плані (Запитання: «Як довго ваша країна має продовжувати підтримувати Україну у військовому та фінансовому плані?»)
  2. Пошук шляху відновлення миру для України (Запитання: «Як, на Вашу думку, буде відновлено тривалий мир в Україні?»)
  3. Шляхи вступу до НАТО (Запитання: «У липні цього року у Вільнюсі відбудеться саміт НАТО. З цього приводу Україна очікує на запрошення стати членом НАТО найближчим часом. Як Ви вважаєте, НАТО має..»)

Результати опитування читайте за посиланням

Ключові висновки:

Підтримка України. Більшість опитаних громадян в п’ятьох країнах (із тих, хто визначився) вважають, що Україну необхідно підтримувати до тих пір, поки вона не поверне всі втрачені території (включно з Кримом). Зокрема, у Франції таких 64%, у Нідерландах 58%, у США 52%, у Німеччині 52%, Італії 50%).

Відновлення миру. Найбільш ефективна передумова забезпечення тривалого миру, на думку опитаних іноземців в пʼяти країнах, – зміна режиму в Росії (ця опція лідирує в усіх досліджуваних країнах, хоча у різній мірі залежно від держави). Друга найбільш підтримувана опція в усіх країнах — поразка Росії на полі бою, після неї — членство України в НАТО.

Вступ до НАТО. В усіх п’яти країнах існує підтримка початку процесу вступу України. Рівень підтримки цих двох об’єднаних варіантів («запросити Україну стати членом НАТО, незважаючи на війну» та «запросити Україну стати членом НАТО, але з фактичним вступом після закінчення війни»), коливається в опитаних країнах ЄС від 50% до 56%, тоді як у США цій опцій віддають перевагу 70% респондентів (із тих, хто визначився).

 

Опитування й аналіз підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал відображає позицію автора і не обовʼязково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!