Аналітика
Погляди України та Росії щодо миротворчої місії ООН на Донбасі
4 лютого 2019, 12:24
автор:

У мас-медіа активно обговорюється новий мирний план (так званий «план Сайдіка») для деокупації частини Донбасу. Принциповим залишається питання: чи готова Росія до імплементації будь-якого плану?

Тут проблема навіть не в тому, наскільки Москва братиме участь у мирних переговорах до завершення виборчого періоду в Україні. Але в тому, що в Росії на будь-яку мирну пропозицію з’являється свій альтернативний погляд, який зриває увесь процес.

Наприклад, у «плані Сайдіка» відводиться важлива роль у врегулюванні для ООН. “Участь ООН бачиться як провідник і каталізатор поточних зусиль, що має привести до мирного вирішення конфлікту і стійкого миру в Україні”, – зазначається в документі. Але в цьому і полягає одна з ключових відмінностей у підходах Києва і Москви.

Пропонуємо нашу інфографіку, яка відбиває різницю в поглядах щодо миротворчої місії ООН. Важливо: бачення Києва підтримують ключові міжнародні партнери, бачення ж Москви – ніхто. Україна виступає за повноцінну миротворчу місію, Росія – за урізаний варіант місії, яка б не призвела до миру, до відновлення суверенітету і територіальної цілісності держави.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!