Події
Анонс: 2nd EU Accession Exchange Forum
22 вересня 2023, 18:38

Центр «Нова Європа» запрошує вас приєднатися до 2nd EU Accession Exchange Forum – платформу, яка об’єднує політиків, експертів, лідерів думок, представників масмедіа та офіційних осіб як з країн-кандидатів, так і з держав-членів ЄС. Його головна мета – пропонувати рішення найгостріших питань, пов’язаних із процесом вступу.

Подія відбудеться 28 вересня та буде транслюватись онлайн на Facebook-сторінці та Youtube каналі Центру «Нова Європа».

Початок: 10:15 за київським часом.

Робоча мова: англійська

Фінальна програма буде доступна ближче до початку заходу. 

2nd EU Accession Exchange Forum є міжнародним зібранням практиків та експертів з питань європейської інтеграції країн-кандидатів. Він має на меті забезпечити платформу та заохотити співпрацю між країнами та багатьма зацікавленими сторонами для аналізу процесу вступу, кращих практик та засвоєних уроків. Також на Форумі обговорюватимуться нові ідеї та вивчатимуться можливості у відносинах між Європейським Союзом та Україною, Молдовою, Грузією та країнами Західних Балкан.

Дискусійні панелі будуть присвячені таким питанням:

  • Виклики російської війни для інтеграції України в ЄС;
  • Реформування ЄС для нових членів;
  • Реформи в країнах-кандидатах.

Серед спікерів:

Ольга Стефанішина, Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України; Ігор Жовква, заступник керівника Офісу Президента України; Катаріна Матернова, Посолка Європейського Союзу в Україні; Бріджит Брінк, Посолка США в Україні; Станіслав Секрієру, радник з питань національної безпеки Президента Молдови; Павло Клімкін, колишній Міністр закордонних справ України (2014-2019);  Йована Марович, колишня Віцепрем`єрка та заступниця Міністра закордонних справ Чорногорії; Юліан Гроза, виконавчий директор Інституту європейської політики та реформ (IPRE), Молдова; Вано Чхіквадзе, менеджер програми інтеграції в ЄС Фонду відкритого суспільства Грузії (OSGF).

Форум організовано Центром «Нова Європа» у партнерстві з Офісом Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Міжнародним фондом «Відродження», Інститутом європейської політики та реформ, Фондом Сороса в Грузії і Центром ліберальної сучасності, Німеччина. Форум відбувається за підтримки ЄС у рамках проєкту «Європейське відродження України», який реалізує Міжнародний фонд «Відродження».

У рамках Форуму буде презентовано новий випуск «Кандидат Check-5». Ця публікація підготовлена Центром «Нова Європа» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!