Центр “Нова Європа” провів Четвертий німецький сніданок на тему “Українсько-німецька співпраця: погляд із Бундестагу та Верховної Ради”, організований у партнерстві з Інститутом європейської політики (Берлін) під патронатом Посла Федеративної Республіки Німеччина Анки Фельдгузен. Більше про проєкт «German Ukrainian Researchers Network» (GURN) – тут.
Учасники заходу обговорили посилення санкцій ЄС проти Росії щодо «Північного потоку-2» через отруєння Олексія Навального, реакцію політичних кіл Німеччини та України щодо відкликання Україною свого патронажу над Німецько-українською комісію істориків, а також про перспективи співпраці Верховної Ради України та Бундестагу у найближчому майбутньому.
Запрошеними спікерами заходу стали:
- Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні
- Омід Нуріпур, Голова міжпарламентської групи дружби з Україною, Бундестаг (Берлін)
- Галина Янченко, Співголова групи з міжпарламентських зв’язків із Федеративною Республікою Німеччина, Верховна Рада України (Київ)
Центр “Нова Європа” та Інститут європейськоїполітики представили директорки Альона Гетьманчук та Катрін Бьоттгер.
Більше фото із заходу можна знайти тут.
“Німецькі сніданки” – це унікальний формат, який відбувається у Києві регулярно. Це продовження серії “Українських сніданків”, які з 2017 року організовує у Берліні Інститут європейської політики. Ініціатива “Німецьких сніданків” була розпочата з метою обговорення поглядів німецьких експертів та осіб, відповідальних за прийняття рішень щодо подій в Україні та Німеччині, та встановлення професійного діалогу між експертами обох країн.
Захід є частиною проєкту «German Ukrainian Researchers Network» (GURN). GURN спрямований на створення німецько-української експертної мережі, посилення експертизи в аналізі політики та просування спільних дослідницьких проектів. GURN проводиться за ініціативи Інституту європейської політики (Берлін) у тісній співпраці з Фондом Демократичних Ініціатив імені Ілька Кучеріва (Київ), ініціативою з розвитку аналітичних центрів Think twice UA (Київ), Центром “Нова Європа” (Київ), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.