Ми у медіа
Солодка перемога з гірким присмаком: роздуми про історичний саміт ЄС
18 грудня 2023, 17:07
автор: Маріанна Фахурдінова

«І Україна, і ЄС закінчують 2024 рік перемогою в області розширення, а також завданнями і реформами, які будуть проведені в найближчі роки».

Маріанна Фахурдінова, асоційована аналітикиня Центру «Нова Європа», у своїй новій статті «Солодка перемога з гірким присмаком: роздуми про історичний саміт ЄС» розмірковує про результати історичного саміту ЄС: креативний вихід ЄС з політичної патової ситуації, необхідність внутрішніх реформ в ньому, подальші кроки інтеграції України до ЄС.

Ключові ідеї:

  • Хоча рішення першого дня саміту стосувалися переважно подальших кроків України до членства, на карту поставлено не стільки Україну, скільки єдність ЄС та фінансові інтереси Угорщини.
  • Історичний саміт ЄС не тільки підтвердив прихильність ЄС до розширення, але також продемонстрував свої сильні та вразливі сторони, до яких потрібно підходити стратегічно.
  • Політичне рішення ЄС про відкриття переговорів про вступ стало великою перемогою для України, оскільки вона не тільки закріпила точку неповернення в інтеграції України до ЄС, але й визнала прогрес України у виконанні свого домашнього завдання з точки зору реформ, а також запустила тривалий процес уніфікації законодавства України з acquis communautaire ЄС.

Вперше опубліковано на Kyiv Dialogue.

Детальніше (німецькою та англійською): https://bit.ly/4azTHfc

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!