Події
Другий німецький сніданок у Києві
17 червня 2020, 13:30

 

Центр Нова Європа провів Другий німецький сніданок на тему “Пріоритети та очікування від України та Німеччини: як зробити двосторонні відносини більш сталими”, організований у партнерстві з Інститутом європейської політики (Берлін) під патронатом Посла Федеративної Республіки Німеччина Анки Фельдгузен.

У закритому онлайн заході, що був присвячений обговоренню стану співпраці між Україною та Німеччиною на сучасному етапі, взяли участь представники уряду України, МЗС, Офісу президента, провідних українських та німецьких аналітичних центрів.

Під час заходу директорка “Нової Європи” Альона Гетьманчук та перший заступник директора Сергій Солодкий презентували результати спільного дослідження Центру Нова Європа та Інституту європейської політики “Пріоритети і очікування України та Німеччини: Як зробити двосторонні відносини більш сталими”.

 

Кілька ключових тез спікерів:

  • Німеччина залишається одним з трьох ключових партнерів для України разом зі США та Польщею.
  • З українського боку відбувається зміщення акцентів у співпраці з Німеччиною: все менше звучить слово “підтримка”, все частіше – “партнерство”. Українських можновладців все більше хвилює питання, як зробити наші відносини з Німеччиною максимально симетричними.
  • Президент Зеленський приділяє менше уваги піару зовнішньої політики України, тому може скластись враження, що співпраця між Україною та Німеччиною стала дещо менш активною. Втім, це не так. За минулий рік Зеленський є одним з партнерів, з яким Ангела Меркель найчастіше спілкувалась телефоном.
  • Співпраця між країнами не обмежуються питанням Донбасу. Для ФРН важливим є проведення реформ в Україні. Тож якщо Україна продовжує проведення реформ, для Німеччини це означає, що країна передбачувана і співпрацю можна продовжувати.
  • Німеччина позитивно оцінює кроки України у вирішенні конфлікту на Донбасі, втім вона іноді не дуже гарно проінформована з деяких питань.

 

“Німецькі сніданки” – це унікальний формат, який відбувається у Києві регулярно. Це продовження серії “Українських сніданків”, які з 2017 року організовує у Берліні Інститут європейської політики. Ініціатива “Німецьких сніданків” була розпочата з метою обговорення поглядів німецьких експертів та осіб, відповідальних за прийняття рішень щодо подій в Україні та Німеччині, та встановлення професійного діалогу між експертами обох країн.

 

 

Публікація “Пріоритети і очікування України та Німеччини: Як зробити двосторонні відносини більш сталими” була розроблена на кошти, надані Open Society Initiative for Europe у рамках ініціативи Європеїзація поза процесом (Europeanisation beyond the Process). Роботу над публікацією координувала також команда Policy Hub при Інституті європейської політики.

Захід є частиною проєкту «German Ukrainian Researchers Network» (GURN). GURN спрямований на створення німецько-української експертної мережі, посилення експертизи в аналізі політики та просування спільних дослідницьких проектів. GURN проводиться за ініціативи Інституту європейської політики (Берлін) у тісній співпраці з Фондом Демократичних Ініціатив імені Ілька Кучеріва (Київ), ініціативою з розвитку аналітичних центрів Think twice UA (Київ), Центром “Нова Європа” (Київ), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!