Директор центру «Нова Європа» і фахівець із питань зовнішньої політики Альона Гетьманчук, коментуючи ситуацію, зазначає: у Вашингтоні навряд чи будуть розрізняти, хто саме в Києві намагався вплинути на вибори 2016-го, якщо американська політична верхівка вважатиме, що такі спроби були.
«Українські посадовці можуть сказати, що змова була не України з демократами, а пана Ситника, голови НАБУ, але повірте мені, що у Вашингтоні і особисто Дональд Трамп навряд чи знає, хто такий пан Ситник, і буде проводити якусь диференціацію між паном Ситником і Україною як державою. Тому я думаю, що це буде шкодити Україні як державі, шкодити нашим українсько-американським відносинам, я дуже переймаюся тим, що це буде активно використовуватися у президентській виборчій кампанії в США», – каже Гетьманчук.
За її словами, якщо тема про «українське втручання» набуде розвитку в американському інформаційному просторі, це може зробити Україну «такою ж токсичною для діалогу зі США чи принаймні важливими акторами США, якою була останні кілька років Росія».
На запитання, чи є в Сполучених Штатах групи інтересів, здатні впливати на ймовірне призначення наступного генерального прокурора України, якщо така необхідність виникне за результатами виборів, Гетьманчук відповідає ствердно.
«По-перше, так, (у США – ред.) чекають результатів президентських виборів, а по-друге, так, ми бачимо, що, в принципі, персоналізована політика у США далі працює. Ми бачимо це на прикладі пана Холодницького і вимоги його звільнити. Думаю, так, якщо Україна й надалі захоче ефективно працювати зі Сполученими Штатами, і зокрема в питаннях реформи судової системи, реформи прокуратури, то це буде однією з вимог», – вважає вона.
І додає: це не залежить від того, хто стане наступним президентом України.
Ви можете ознайомитися з матеріалом на сайті “Радіо свобода“.