Нагадаємо, 19 квітня у рамках нового формату аналітичного центру – Клубу Центру «Нова Європа» – ми представили стратегічні пріоритети на 2018-2020 роки для своїх партнерів. Для нас особливо важливо було почути оцінки, поради учасників заходу про подальший розвиток організації. Вашій увазі пропонуємо текст виступу Олександра Сушка, виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження», що впроваджує Ініціативу з розвитку аналітичних центрів в Україні (Центр «Нова Європа» отримав підтримку в рамках цієї ініціативи).
«Я представляю одразу два логотипи (зображені на презентаційних слайдах – ЦНЄ), які ми могли побачити – Міжнародний фонд «Відродження», а також глобальну мережу фондів «Відкритого суспільства», які підтримують Центр «Нова Європа».
У принципі для нас не було питання, чи підтримувати цю організацію. Більше того, мені здається, що це чи не найефективніший стартап зараз в Україні в сфері аналітичних центрів. Принаймні я не знаю жодного іншого прикладу, аби центр, створений хоч і не на порожньому місці, фактично за півроку підтвердив своє місце серед лідерів в Україні.
Звідки береться це лідерство? Звідки береться ключ до правильного аналітичного центру, до правильного позиціювання і успіху? Насамперед, це поєднання багатьох речей, які небагато кому вдається поєднати. Наприклад, я представляю донорську організацію, а до цього багато років працював в аналітичному центрі. Я добре знаю з різних боків специфіку взаємин аналітичних центрів, які працюють у сфері міжнародної політики, і донорами. Я вам скажу, що дуже важко побудувати організацію, яка була би спроможна одночасно поєднувати і високий рівень аналітичного продукту, і спроможність працювати «в полі» з найрізноманітнішими аудиторіями, і проводити адвокасі кампанії, і бути провайдерами для інших, і говорити з народом, і говорити з медіа, і говорити з владою, і говорити із зарубіжними партнерами однаково переконливо.
Тут ми бачимо «золоту середину»: точніше той баланс якості, спроможності та компетенції, які однозначно позиціонують Центр «Нова Європа» серед лідерів. Тому що, як правило, ми добре це знаємо, навіть сильні аналітичні організації є сильні в чомусь одному: тобто є якийсь улюблений момент і є щось інше, що знаходиться на другому плані. У Центру «Нова Європа» якраз є добре поєднання.
Зараз відбувається певне розшарування на тих, хто вміє писати полісі продукт, і тих, у кого горять очі. Ми бачимо, що ці дві категорії розмежовуються. Є хороші технократичні центри, які залучили людей із гарною освітою, здобули донорську підтримку, навчилися писати гарні тексти, які потрібні для їхньої цільової аудиторії. Із іншого боку, є такі справжні громадські організації, які говорять доступною мовою, які явно є агентами змін, які проштовхують реформи. Центр «Нова Європа» – це той випадок, де це все поєднується.
Не секрет, що є організації, зорієнтовані на те, що хочуть донори. Багато хто «зігнувся» і «зламався», намагаючись проторити собі колію, був змушений підлаштуватись під якийсь мейнстрім, під очікування. Ця команда навчила багатьох донорів робити те, що можливо, ці донори інакше і не робили б.
Я знаю, як важко знайти кошти на донорському ринку під міжнародну діяльність, міжнародну адвокацію, міжнародну аналітику взагалі. І як вам це вдається – гарний приклад для інших.
І я хотів би ще раз привітати вас. Тримайте цей рівень, знаходьте і залучайте нових людей, розширюйте діапазон, але в той же час тримайте свою лінію. Дякую вам!»
(Дивіться виступ Олександра Сушка з 19:55)
Захід відбувся у рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також за підтримки Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Зміст новини є винятковою відповідальністю Центру “Нова Європа”, Pact та його партнерiв i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США, Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).