17-19 жовтня 2018 року Центр «Нова Європа» за підтримки Чорноморського фонду регіональної співпраці (Black Sea Trust for Regional Cooperation) організував навчальний візит до України групи лідерів думок зі США та Євросоюзу. Метою навчального візиту було краще розуміння закордонними учасниками поточної ситуації в Україні з акцентом на реформах, питаннях безпеки та обстановкою перед президентськими та парламентськими виборами 2019 року. Це був вже 11-й навчальний візит, який організувала команда Центру «Нова Європа» з початку агресії Росії проти України у 2014 році. Протягом останніх чотирьох років наша команда посприяла приїзду до України більш ніж 200 іноземних лідерів думок.
Іноземну групу представляли Річард Гован (Велика Британія), провідний експерт Центру міжнародного співробітництва Нью-Йоркського університету, Рейчел Зіссімос (США), провідний експерт з питань національної безпеки та оборони США у аналітичному центрі Heritage Foundation, Елеонора Тафуро (Італія), провідний експерт з питань Росії, Кавказу та Центральної Азії в одному з двох найвпливовіших аналітичних центрів Італії ISPI (Italian Institute for International Political Studies), Флоран Пармантьє (Франція), професор Sciences-Po (Париж) і провідний експерт в Паризькому центрі з питань геополітики (Paris Centre for Geopolitics), Еммануель Дюпуі (Франція), президент французького Інституту з безпекових перспектив в Європі (l’Institut Prospective et Sécurité en Europe), Крістіан Вершютц (Австрія), провідний оглядач ORF – Національного ТВ та Радіо Австрії, Даніел Шеліговські (Польща), Повідний експерт з питань Східної Європи в провідному польському аналітичному центрі – Інститут з міжнародних відносин (PISM), Дімітар Бечев (Болгарія), позаштатний старший аналітик Євразійського центру Атлантичної ради (Atlantic Council’s Eurasia Center), Томас Зайфер (Австрія), заступник головного редактора австрійського видання Wiener Zeitung, Ніколас Буше (Німеччина), аналітик програми «Європа» Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів (GMF), Джон Александер (США), помічник програми Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів (GMF).
17 жовтня група західних лідерів думок провела робочу вечерю із заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександром Литвиненко.
Зранку 18 жовтня у іноземних гостей під час робочого сніданку відбулось обговорення реформ та політичної ситуації в Україні із Надзвичайним та Повноважним Послом США Марі Йованович, Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні Ернстом Райхелем та Головою відділу з політичних питань Представництва ЄС в Україні Фабіо Делла Пьяцца.
Після цього Заступник начальника відділу звітності та політичного аналізу СММ ОБСЄ в Україні Сокол Бега провів для учасників навчального візиту брифінг щодо безпекової ситуації на Сході України.
Потім у представників іноземної групи відбувся робочий обід з Енді Хундером, президентом Американської торговельної палати в Україні.
Далі учасники навчального візиту вирушили до Кабінету Міністрів України на зустріч із Віце-прем’єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.
Робочій день для іноземних гостей завершився зустріччю із Директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником.
Ранок 19 жовтня розпочався для учасників навчального візиту із зустрічі з представниками українського громадянського суспільства: Євгеном Федченком, співзасновником сайту StopFake, Анастасією Красносільською, спеціалістом з адвокації Центру протидії корупції та Оленою Прокопенко, керівником відділу міжнародних відносин Реанімаційного Пакету Реформ.
Після цього іноземні гості вирушили до Адміністрації Президента України на зустріч із заступником голови відомства Костянтином Єлісєєвим.
Потім західні лідери думок провели робочий обід із виконувачкою обов’язків Міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун.
Наприкінці робочого дня учасники навчального візиту зустрілися із Народними депутатами України: Ганною Гопко (позафракційна), Остапом Єднаком (позафракційний) та Григорієм Немирею (“Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”).
Завершився навчальний візит екскурсією для іноземної групи до Майдану Незалежності, під час якої, зокрема, західним лідерам думок розповіли про події, що відбувались там під час Революції Гідності.