23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС, а з ним і 7 рекомендацій, необхідних для подальшого просування до членства.
Наскільки Україна просунулась у виконанні рекомендацій ЄС за понад рік кандидатства, чи зробила вона прогрес з моменту проведення останнього моніторингу у травні, а також у яких сферах досі існують проблеми з імплементацією реформ?
Всі ці питання аналітики Центру «Нова Європа» обговорили разом з секторальними експертами під час закритого обговорення «Кандидат Check -5», яке відбулось 7 вересня 2023 року. За результатами обговорення напередодні саміту Україна-ЄС Центр «Нова Європа» опублікує «Кандидат Chek-5».
Нагадаємо, «Кандидат Cheсk» – це ініціатива Центру “Нова Європа”, яка об’єднує зусилля провідних аналітичних центрів та громадських організацій України для незалежного оцінювання запровадження реформ, що сприятимуть подальшій інтеграції країни до ЄС.
У серпні 2022 року «Нова Європа» опублікувала перший, у листопаді 2022 року – другий, у лютому 2023 року – третій, в травні – четвертий незалежний моніторинг виконання Україною рекомендацій ЄС. У рамках моніторингу, базуючись на оцінках секторальних експертів, ми за десятибальною шкалою виміряли прогрес в імплементації Україною 7 єврореформ за 2, 4, 7 та 10 місяців кандидатства. Нагадаємо, що реформи стосуються сфер: верховенства права, антикорупції, деолігархізації, медіа та нацменшин.
Дякуємо організаціям та експертам, які сьогодні приєднались до процесу обговорення та оцінювання ключових змін!
Більше про ініціативу можна прочитати тут
Учасники коаліції «Кандидат Check”:
- Центр протидії корупції (ЦПК)
- Фундація DEJURE
- Центр політико-правових реформ (ЦППР)
- Transperency International Ukraine (TI)
- Європейська правда
- Український незалежний центр політичних досліджень (УНЦПД),
- Інститут масової інформації (ІМІ),
- Детектор медіа,
- Мережа захисту національних інтересів «ANTS».