Події
Альона Гетьманчук модерує презентацію книги Дмитра Кулеби “Війна і нові горизонти”
4 червня 2024, 15:45

Читаємо, думаємо і програмуємо майбутнє!

3 червня у Києві відбулась презентація потужної збірка есеїв світових інтелектуалів та діючих топ-посадовців за авторства ідеї Дмитра Кулеби, міністра закордонних справ України, “Війна і нові горизонти” видавництва “Книголав”.

Альона Гетьманчук, директорка Центру «Нова Європа» мала приємність модерувати цю подію. Камерна за змістом і масштабна за кількістю слухачів, презентація зібрала понад 200 учасників.

За словами Дмитра Кулеби, 2022 рік струсонув світ. Тому саме 22 всесвітньо відомих автори написали свої думки про вплив війни Росії проти України на світ, про те, чому світ має навчитися у України, зрештою — про майбутнє світу.

«Ідея в тому, щоб ця збірка допомогла нам з вами вирватися з бульбашки щоденних новин, повітряних тривог і оперативних повідомлень з фронту. У щоденній боротьбі за Україну маємо не забувати, що переможемо лише тримаючи велику картину світу в голові», – зазначив Дмитро Кулеба.

«Натхненні есеями ми поговорили з міністром про знищення в Україні останньої європейської імперії, про культ вдячності, про те, чи стали ми своїми для ЄС і НАТО (міністр вважає, що стали в момент, коли було ухвалене і оприлюднене рішення про статус кандидата в ЄС), про одержимість наших партнерів статус-кво, причому вибіркову», – ділиться враженнями Альона Гетьманчук.

За словами Дмитра Кулеби, у книги дві задачі. По-перше, посилити наративи про Україну у світі, адже саме так найбільш ефективно можна протидіяти російським наративам у глобальному дискурсі про війну.

По-друге, дати українцям можливість замислитися про перспективу, зазирнути за горизонт війни, прислухатися до ідей, які пропонують автори, що глибоко осмислили російську агресію проти України, спостерігаючи за нею з найвіддаленіших куточків світу.

«Насправді, це найпотужніша збірка про Україну з мені відомих. Унікальність її в тому, що окрім відомих світові та й вже українцям інтелектуалів (зокрема Тімоті Снайдер, Іван Крастєв, Енн Епплбаум), есеї про те, як війна та Україна у війні змінюють світ написали й діючі топ-посадовці чи ті, хто обіймав високі пости в різних країнах ще на початках великої війни (зокрема Жозеп Боррель, Саманта Пауер, Боріс Джонсон, Збігнєв Рау)», – розповіла Альона Гетьманчук.

Дякуємо Дмитру Кулебі за нагоду взяти участь у чудовій презентації!

Нагадаємо, наша команда у 2018 році випустила збірку есеїв українських інтелектуалів “Нова Європа”. Знаково, що одним з авторів є Дмитро Кулеба! У цій збірці відомі українці-інтелектуали розповідають про своє бачення України та її місце в Європі. Вони діляться нетривіальними думками, які будуть цікаві і скептикам, і оптимістам, а також тим, хто намагається сформувати власну візію розвитку нашої країни.

Більше про книгу “Нова Європа”: http://bit.ly/NEC_essays

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!