Події
“Нова Європа” презентувала дослідження по “м’якій силі” України!
8 липня 2020, 13:30

 

“Подивіться на нас, усе можливо,” – звернувся до мешканців пострадянських країн Володимир Зеленський після своєї перемоги на виборах. Центр “Нова Європа” проаналізував, чи стало президентство Зеленського елементом “м’якої сили” України у 5 країнах регіону.

Альона Гетьманчук, директорка “Нової Європи”, Ганна Мєдвєдєва, аналітикиня центру, та Сергій Солодкий, перший заступник директора, сьогодні у мікс-форматі презентували нове велике дослідження “”М’яка сила” України в регіоні. Що змінилось за президентства Володимира Зеленського? Кейси Білорусі, Грузії, Молдови, Казахстану та Росії”.

“Європейська правда” також опублікувала скорочену версію дослідження.

 

Документ став свого роду продовженням дослідження “М’яка сила України в регіоні: інструмент ефективної зовнішньої політики”, яке Центр “Нова Європа” проводив дев’ять років тому. Наші аналітики з’ясовували, як змінився потенціал м’якої сили України на пострадянському просторі за цей час, та якими є нові сильні сторони України.

 

У дискусії взяли участь представники Офісу Президента, Міністерства закордонних справ України, Верховної Ради України та громадських організацій, а саме:

 • Євгеній ЄНІН, Заступник Міністра закордонних справ України
 • Андрій БУКВИЧ, Генеральний директор Директорату зовнішньої політики Офісу Президента України
 • Вадим ГАЛАЙЧУК, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом
 • Ганна ГОПКО,  Голова мережі захисту національних інтересів «ANTS»
 • Вікторія ЗАКРЕВСЬКА, політична аналітикиня
 • Григорій ФРОЛОВ, віцепрезидент «Free Russia Foundation»
 • Лео ЛІТРА, старший аналітик Центру «Нова Європа»

 

Учасники мали змогу долучитись до заходу онлайн. Пропонуємо до Вашої уваги відео трансляцію заходу:

 

Кілька ключових тез спікерів:

 • Україна не є цікавою і привабливою як маленька Росія чи велика Білорусь. Вона цікава на пострадянському просторі саме як трендсеттер демократичних та євроінтеграційних процесів.
 • На нову українську владу покладають сподівання, що вона здатна відповісти на виклики, спiльнi для всiх дослiджуваних країн— на користь не лише України, а й цілого регіону.
 • Президенство Зеленського посилило позицію України в досліджуваних країнах. Першою з причин є його молодість, другою – те, що в Україні існує оновлюваність еліт.
 • Демократія – ключовий елемент нашої м’якої сили. Бізнес приходить туди, де існує верховенство права та справедливі суди, туди, де його чекають та готові впроваджувати.
 • Лише демократична, реформована Україна стане справжньою м’якою силою для регіону. Зміни в країні мають бути докорінні: видимі зрушення на шляху до деолігархізації, укріплення верховенства права.

 

 

Фото-звіт із заходу можна переглянути тут.

Про захід та ключові думки учасників заходу також написала газета “День”.

 

 

Захід був підготовлений Центром «Нова Європа» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Ukraine в Україні. Захід є винятковою відповідальністю Pact та Центру «Нова Європа» i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!